Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 18 czerwca 2023

By 21 czerwca 2023No Comments
XI  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś przypada 11 niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

2. We wtorek 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.

3. W środę tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18. Niech Jej orędownictwo wyprasza nam Bożą pomoc w trudnych doświadczeniach.

4. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Świętej o godz. 18. W czwartek, 22 czerwca, przypada Dzień Ojca. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18 w intencji ojców. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę. W czwartek będziemy się także modlić za dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i wychowawców z okazji zakończenia roku szkolnego. Zapraszam bardzo serdecznie do wspólnego dziękowania za kończący się rok szkolny.

5. Adoracja Pana Jezusa w ciszy będzie w piątek od g. 18:45 do 21. Tuż przed Apelem Jasnogórskim będzie Oddanie Rodzin Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Od najbliższego piątku będzie adoracja od 18:45- do 21. Proszę o zapisywanie się w celu pilnowania bezpieczeństwa kościoła.

6. Grupa „Niespokojni nadzieją” zaprasza we wtorek na 19. Grupa Magnalia Dei zaprasza w środę o godz. 19. Zbiórka ministrantów i lektorów będzie w sobotę o godz. 10. Serdecznie zapraszam.

7. Zapraszam do pomocy w uporządkowaniu przed odpustem placu wokół kościoła i plebanii

8. W przyszłą niedzielę obchodzimy dzień odpustu w naszej parafii. Suma odpustowa o godz. 11. Mszę św. odprawi i kazania wygłosi ks. prof. dr hab. Antoni Żurek. Do uświetnienia uroczystości zapraszam chór parafialny Psalite Deo. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, w strojach krakowskich zapraszam do niesienia feretronów. Zapraszam do niesienia baldachimu i chorągwi.

9. Dziękuję za dzisiejszą składkę na kontynuowanie prac w zapleczu duszpasterskim. W maju rozprowadzono żywność za 92tys 355zl 44 gr. Dziękuję Panom przywożącym żywność, zawożącym do domów oraz tym, którzy ją przygotowują do rozdania. W ostatnim czasie wykonano prace porządkowe na cmentarzu parafialnym za 29513,50. Została zakupiona także ZNICZODZIELNIA.

10. W następną niedzielę 25 czerwca odbędzie się na Bibiczance o godz. 15 MECZ CHARYTATYWNY DLA JACKA. Serdecznie zapraszam.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego. Sołectwo Bibice zaprasza dzisiaj o godz. 15.00 na stadion Bibiczanki na „Wesele Krakowskie z Bibic” Na scenie zostanie przedstawione oryginalne historyczne wesele. Jak dawniej wspólnie spotkamy się całą społecznością wiejską na Weselu aby przy dobrym jedzeniu, muzyce i atrakcjach dla dzieci wspólnie obcując z tradycją radośnie spędzić niedzielne popołudnie

12. W tym tygodniu patronuje nam:
– środa, 21 czerwca – Święty Alojzy Gonzaga (1568-1591), jezuicki zakonnik, patron młodzieży studiującej.

13. Ogłoszeni i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!