Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 4 czerwca 2023

By 7 czerwca 2023No Comments
NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

2. W środę, 7. czerwca, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18. Matce Zbawiciela będziemy przedstawiać nasze pokorne prośby, ufając, że Jej orędownictwo wyprosi nam Bożą pomoc.

3. W czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku 8;11;16. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 11. Pójdziemy następującą trasą: Rynek, Spacerowa, Bławatkowa, Kościuszki, Kościelna, Rynek. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów.

4. Dzieci chcące sypać kwiaty i dzwonić dzwonkami zapraszam na próbę we wtorek o godz. 17.

5. Spotkanie grup: Niespokojni nadzieją wtorek g. 19; Ministrantów i Lektorów zapraszam w środę na Mszę św. o godz. 18. Po Mszy św. będzie spotkanie Służby Liturgicznej.

6. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 18. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności. Od piątku przez najbliższy tydzień po nabożeństwie czerwcowym procesja z Najświętszym Sakramentem.

7. Sołectwo Bibice zaprasza w niedzielę 18 czerwca na „Wesele Krakowskie z Bibic”. Na scenie aktorzy, chór, kapela zaprezentują oryginalne historyczne wesele. Jak w przeszłości w tym dniu spotkamy się całą społecznością wiejską aby przy dobrym jedzeniu, muzyce wspólnie cieszyć się razem tym wyjątkowym wydarzeniem

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.

9. W tym tygodniu patronują nam:

10. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fc; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!