Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 23 października 2022

By 23 października 202230 października, 2022No Comments
TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1.Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej śp. Ks. Adamowi Leśniakowi – pierwszemu proboszczowi w Bibicach, ufundowanej przez wdzięcznych Parafian planowane jest na Mszy św. którą odprawi Ks. Kard. Stanisław Dziwisz 17 grudnia br. o godz. 11. Wtedy też Ks. Kardynał udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z klas pierwszych szkół średnich z naszej parafii.

3. W środę, 26 października, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18

4. Spotkanie grupy Magnalia Dei będzie w środę o godz. 19. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (wszystkich grup) będzie w czwartek o godz. 19. Spotkanie poprowadzi podróżnik, zdobywca Mount Everestu p. Piotr Śliwiński.

5. KSIĄŻKA MSZALNA NA ROK 2023 BĘDZIE DOSTĘPNA PO 1 LISTOPADA.

6. Przyjmujemy na wypominki, czyli modlitwę Kościoła za zmarłych. Za poleconych na wypominki listopadowe modlimy się podczas procesji na cmentarzu oraz odmawiamy modlitwę w dni powszednie listopada. Za zmarłych poleconych na wypominki roczne modlimy się w każdą niedzielę przed wszystkimi Mszami św. W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych wypominanych. Zgodnie z tradycją naszej archidiecezji ofiara na wypominki jednorazowe jest dowolna, zaś na roczne ofiara za jednego zmarłego jak na Mszę św. Przy prasie znajdują się specjalnie kartki, które po wypełnieniu prosimy przynieść do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na kartkach z wypominkami rocznymi poza imionami i nazwiskami zmarłych prosimy wpisać godzinę Mszy św., przed którą chcemy, aby modlono się za naszych bliskich. We Wszystkich Świętych Msza św. na cmentarzu będzie o godz. 14.

7. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe po Mszy św. o godz. 18. Tych, którzy z różnych względów nie mogą przybyć na wspólną modlitwę, zachęcamy do odmawiania różańca w domu.

8. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie będzie w piątek od 19 do 21. Zakończymy Apelem Jasnogórskim.

9. Koło Gospodyń w Bibicach zdobyło 1. miejsce w konkursie na najlepszy pasztet Gminie Zielonki na święcie stroju krakowskiego. Paniom gratulujemy i dziękuję za pomoc i życzliwość dla Parafii i Sołectwa. Zachęcamy do Włączania się w działalność Koła Gospodyń w Bibicach.

10. W tym tygodniu patronują nam:
– piątek, 28 października – Święci Szymon i Juda Tadeusz, Apostołowie, świadkowie życia Jezusa, głosiciele prawdy o Jego śmierci i zmartwychwstaniu.

11.Wyrażam wdzięczność za dary do kuchni. Nowożeńcom dziękuję za udekorowanie kościoła.

12. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!