Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 25 września 2022

By 28 września 2022No Comments
DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

2. We wtorek, 27 września, przypada Światowy Dzień Turystyki.

3. Adoracja w ciszy będzie w piątek od godziny 18:45 do 21. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. o godz. 8 i zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej nabożeństwo pierwszo sobotnie i modlitwa w intencji małżeństw spodziewających się dziecka i pragnących potomstwa. Po nabożeństwie będzie spotkanie formacyjne Róż Różańcowych.

4. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie po Mszy św. o godz. 18. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu.

5. Tego dnia w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji. Jest to jednocześnie Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Naszą modlitwą będziemy wspierać siostry zakonne zaangażowane w pracę misyjną.

6. W sobotę, 1 października, przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy akademickiej.

7. Grupa Magnalia Dei zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19. Spotkanie nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. będzie w czwartek godz.. 18:30. Spotkanie ministrantów i lektorów będzie w sobotę o godz. 10. Serdecznie zapraszam.

8. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej będzie w niedzielę 2 października 2022 roku o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszam. Proszę także Parafian o kontakt z Członkami Parafialnej Rady Duszpasterskiej i przekazywanie, sugestii i propozycji dotyczących spraw duszpasterskich, ale także gospodarczych parafii. W kościele będzie także umieszczona skrzyneczka, do której będzie można wrzucać karteczki z propozycjami. związanymi z duszpasterstwem w parafii, ale także ze sprawami gospodarczymi parafii.

9. Młodzież z klas ósmych i pierwszych szkół średnich proszę o zapisywanie się na spotkania przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Młodzież z klas siódmych rozpocznie przygotowania w drugim semestrze.

10. Przypominamy, iż spotkanie uczestników Oazy z naszej parafii z okresu od początku działania parafii w Bibicach do 1992 roku, odbędzie się 15 października, rozpocznie go Msza Św. w naszym kościele o godzinie 18:00, a następnie wszyscy chętni przejdą na salę w Domu Ludowym, aby powspominać ten wspaniały czas. Serdecznie zapraszamy i prosimy o zgłoszenie chęci udziału wpisując się na listę dostępną w zakrystii do 30 września. Jeśli ktoś posiada zdjęcia, filmy albo inne pamiątki z tamtego okresu i może się z nami podzielić, prosimy o przyniesienie ich w piątek 30 września o godz. 20:00 do sali na parterze Domu Ludowego – tam też będzie możliwość dopisania się do listy. Prosimy również o przekazanie tych informacji osobom nie mieszkającym w obrębie naszej parafii, aby również mogli do nas dołączyć.

11. W tym tygodniu patronują nam:
– wtorek, 27 września – Święty Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, założyciel Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek), patron dzieł miłosierdzia;
– środa, 28 września – Święty Wacław (ok. 903-929), książę czeski, męczennik za wiarę, patron Czech;
– czwartek, 29 września – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, niebiescy wysłańcy, którzy zrealizowali szczególne zadania w historii zbawienia;
– piątek, 30 września – Święty Hieronim (ok. 345-420), prezbiter, doktor Kościoła, autor przekładu Pisma Świętego na język łaciński (Wulgata);
– sobota, 1 października – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.

12. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!