Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 24 kwietnia 2022

By 24 kwietnia 202225 kwietnia, 2022No Comments

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona, jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia, jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002). Na ręce pana Wojciecha Alibożka – przewodniczącego naszego Parafialnego Zespołu Caritas i pana Pawła Matrasa koordynującego przywożenie żywności bardzo dziękuję w imieniu Parafian i swoim za poświęcony czas i pomoc świadczoną ludziom w naszej parafii i nie tylko. Bóg zapłać!

2. Pierwsza Komunia św. w naszej parafii planowana jest na 14 i 15 maja. Rodziców dzieci komunijnych zapraszam na spotkanie w czwartek 28 IV o godz. 18:30.

3. Grupa Magnalia Dei zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19. Spotkanie ministrantów będzie w sobotę o godz. 10.

4. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszeszli: + Helena Strenikowska i Stanisław Matuszczyk . Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

5. Dziękuję za ofiary na rzecz parafii, za dary do kuchni i żywność oraz środki czystości dla Uchodźców. Pani Elżbiecie Banaś dziękuję za kwiaty do kościoła, a paniom Krystynom za ich poukładanie oraz dbanie o wystrój kościoła.

6. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!