Ogłoszenia Duszpasterskie 18 IV 2022

By 19 kwietnia 2022No Comments
PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY

1. Przeżywamy drugi dzień paschalnej radości, która – jak już mówiliśmy wczoraj – rozciąga się na cały tydzień następujący po uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Ten tydzień jest, zatem jakby przedłużonym dniem świętowania tajemnicy naszego odkupienia. Niech będzie on tak właśnie przeżywany w naszych rodzinach i wśród przyjaciół.

2. Nie zapominajmy jednak o osobach chorych czy samotnych, opuszczonych, dla których te dni mogą być szczególnie trudne do przeżycia. Niech ten wolny dzień stanie się okazją, by również im poświecić czas i uwagę.

3 Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania naszego kościoła na święta i przeżycia Triduum Sacrum. Bóg zapłać p. kościelnemu, p. organiście, nadzwyczajnym Szafarzom Komunii św., Druhom Strażakom wartę przy grobie Pana Jezusa. Na ręce pani Krystyny Sikora dziękuję wszystkim, którzy przygotowywali dekoracje na Niedzielę Palmową, za przygotowanie ciemnicy, grobu pańskiego, sprzątali w kościele i wokół kościoła. Państwu Szumczyk za wykonanie fototapety. Dziękuję Chórowi Psallite Deo, katechetom: p. Katarzynie p. Andrzejowi, Ceremoniarzom, Ministrantom, Lektorom. i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i właściwego przeżycia tych wielkich dni w okresie liturgicznym. Bardzo dziękuję za dary do kuchni i przywożącym żywność do naszej parafii.

4. Życzę raz jeszcze pogodnego przeżywania tego czasu. Niech we wszystkich naszych działaniach towarzyszy nam Boże błogosławieństwo. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, obchodzącym urodzin i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia.

5.Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl oraz stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy