Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 12 XII 2021 r.

By 15 grudnia 2021No Comments
TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się, bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

2. Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych codziennie o godz. 18.

3. Jutro przypada 40. Rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Módlmy się w intencji naszej Ojczyzny, w intencji ofiar wojny wypowiedzianej naszemu narodowi, o pokój i zrozumienie oraz wzajemny szacunek w Polsce.

4. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź święta w naszym kościele codziennie 30 minut przed Mszą św.

5. W związku z ogłoszeniem od 15 grudnia lock downem w Polsce, na prośbę części młodzieży i wielu rodziców udzielenie sakra netu bierzmowania w sobotę odbędzie się na Mszy św. o godz. 9:30 i 11. W czasie tych Mszy św. uroczyście będą wniesione relikwie bł. Karoliny Kózkówny. Czuwanie modlitewne i próba będzie w środę, czwartek i piątek o godz. 19 i 20 w zależności od godziny, na Mszy św. na której Młodzież przyjmie sakrament bierzmowania. Okazja do spowiedzi dla młodzieży i rodziców będzie w piątek od 16 do 17:40.

6. Trwa 28. edycja akcji Wigilijne Działo Pomocy Dzieciom. W tym roku przygotowanych zostało 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Środki zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na wakacyjny wypoczynek, bezpłatne posiłki, stypendia, a także wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu. W naszym kościele świece sprzedawane są dzisiaj i w następną niedzielę 19 grudnia po każdej Mszy Św.

7. Pan Organista rozprowadza po Mszach Świętych opłatki na stół wigilijny. Z uwagi na pandemię opłatki nie będą w tym roku bezpośrednio dostarczane do naszych domów. Opłatki można nabyć także w ciągu tygodnia po Mszach św. u Pana Organisty lub w zakrystii a także w czasie dyżurów w kancelarii. Wyraźmy panu Piotrowi naszą wdzięczność za piękną, pełną poświęcenia całoroczną pracę.

8. Jest wypisana książka mszalna na 2022 rok.

9. W następną trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

10. Dziękuję za dary do kuchni Wszystkim solenizantkom i solenizantom, obchodzącym urodziny i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia.

11. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!