Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 7 marca 2021

By 7 marca 2021No Comments
TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

2. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17 dla dzieci, o godz. 18: 30 młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

4. Spotkanie Grupy Manalia Dei w środę o godz. 19. Kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 9., a lektorów i kandydatów na lektorów w sobotę o godz. 10.

5. MŁODZIEŻ Z KLAS VII, VIII I I SZKÓŁ ŚREDNICH ZAPRASZAM DO UCZESTNICTWA W KATECHEZIE W PIĄTEK OK. GODZ. 19 NA TEMAT DOMOWYCH KRĘGÓW BIBILIJNYCH. PROSZĘ, ABY MŁODZIEŻ ROBIŁA SOBIE NOTAKI ZE SPOTKAŃ PROWADZONYCH ON-LINE, BY POD KONIEC PRZYGOTOWAŃ MOŻNA BYŁO TE NOTAKI POKAZAĆ, JAKO DOWÓD UCZESTNICTWA W SPOTKANIACH.

6. Zapraszam dzieci z klas: III c i d wraz z rodzicami na Drogę Krzyżową w Pątek o godz. 17. Po nabożeństwie zostaną poświecone łańcuszki, medaliki czy krzyżyki książeczki. Będzie miało także miejsce odnowienie przyrzeczeń chrztu św.

7. Nasza parafia włącza się w ogólnoświatową akcję zapoczątkowaną kilka lat temu przez papieża Franciszka o nazwie:, „24 godziny dla Pana”, która odbędzie się w najbliższy piątek i sobotę. Plan czuwania jest następujący:

Piątek -12 III
18.00 Msza św., Nabożeństwo Drogi Krzyżowej
19.00 Domowy Krąg Biblijny jak prowadzić?
19.30 Uwielbienie
20 – 21 – Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty
20 – Modlitwa wstawiennicza
20: 15 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
20: 30 Adoracja w ciszy
21- Apel Jasnogórki i zakończenie adoracji

Sobota- 13 III
9 – 15 czuwanie modlitewne transmitowane on-line.
15 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
– Adoracja Pana Jezusa z Najśw.. Sakramencie
– Różaniec
17 – 18 modlitwa w ciszy, możliwość skorzystania z sakramentu pokuty
18- zakończenie adoracji i Msza św. niedzielna.

6. Rekolekcje parafialne i szkolne trwać będą od 21 do 24 marca. Poprowadzi je O. Maciej Majdak. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

7. Zostały założone wszystkie okna w rozumowanej części zaplecza duszpasterskiego. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę, na konto bankowe i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i jej utrzymanie. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!