Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 24 stycznia 2021

By 24 stycznia 2021No Comments
TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dobiega końca Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Jutrzejsze święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, stanowi jego zwieńczenie.

2. We wtorek, w liturgiczne wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, przeżywać będziemy Dzień Islamu. Módlmy się w intencji wyznawców tej religii, z którymi łączy nas postać ojca wiary – Abrahama. Prośmy szczególnie, aby religii nie wykorzystywano instrumentalnie i z jej powodu nie dochodziło do prześladowań, gwałtów i przemocy.

3. Od wielu już lat pierwsza Komunia św. w naszej parafii jest w 3. niedzielę maja. W tym roku wypada 3. niedziela 16 maja. W porozumieniu z Rodzicami oraz Katechetami będziemy decydować o wielkości grup oraz możliwości Mszy św. komunijnych w sobotę 15. maja.

4.Grupa modlitewno – charyzmatyczna Magnalia Dei zaprasza na uwielbienie w środę o godz. 19.

5. Kontynuuję modlitewne spotkania kolędowe w naszym kościele. W tym tygodniu na Mszę św. i modlitwę o godz. 18 zapraszam mieszkańców z następujących ulic naszej parafii:

Bławatkowa, Orzechowa, Parkowa, Nad Potokiem- środa 27 I godz. 18
Rezerwistów, Sosnowa, Sportowa, Topolowa-czwartek 28 I godz. 18
Galicyjska, Widokowa, Słoneczna- piątek 29 I godz. 18

Szanowni Państwo to jest harmonogrram ze względu na panującą pandemię. Jeśli proponowany dzień nie odpowiada, albo już minął zapraszam w dzień, który najbardziej odpowiada.

6. W tym tygodniu będzie spotkanie domowych Kręgów Biblijnych zapraszam w sobotę 30 stycznia. Program będzie następujący:

18.00 Msza Święta
18.45 Uwielbienie
19.30 Katecheza- ks. Jan Kruczyński
20.15 Modlitwa za chorych
20.45 Zakończenie. Apel Jasnogórski
Niedziela 31.01.2021- Homilie na każdej z Mszy św. wygłosi Ks. Jan Kruczyński

7. Jest możliwość wypożyczenia łóżka, chodzika, wózka inwalidzkiego. Potrzebujących tego sprzętu lub ich rodziny proszę o kontakt. Jeśli Państwo macie taki czy podobny sprzęt, a nie potrzebujecie go, to zachęcam do przekazania parafii, by mógł służyć potrzebującym.

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 26 I – święci Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła, do których skierował on tzw. Listy pasterskie z trafnymi napomnieniami dla pasterzy i wiernych;
• 27 I – bł. Jerzy Matulewicz, biskup wileński i odnowiciel Zakonu Marianów, którego życiowym mottem były słowa: „We wszystkim szukać Boga, wszystko czynić na większą chwałę Bożą, we wszystko wnosić ducha Bożego, wszystko przepajać duchem Bożym”;
• 28 I – św. Tomasz z Akwinu, kapłan, zakonnik, Doktor Kościoła, kaznodzieja, poeta, wielki myśliciel, o którym powiedziano, że „między uczonymi był największym świętym,
a między świętymi największym uczonym”.

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych.

10. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!