Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 15 listopada 2020

By 15 listopada 202018 listopada, 2020No Comments

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                             

 

1.Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy.

  1. W środę tradycyjnie o godz. 18 gromadzimy się w naszym kościele na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zaraz po niej sprawujemy wieczorną Eucharystię. Grupa Magnalia Dei poprowadzi liturgię Mszy św. a następnie uwielbienie zakończone o godz. 19:30 indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
  2. Chętnych już prowadzących Domowy Krąg Biblijny, tych którzy chcieliby zacząć i wszystkich zainteresowanych a zwłaszcza tych którym zależy na rozwoju Parafii zapraszamy w Sobotę na Spotkanie z ks. Janem Kruczyńskim z Archidiecezjalnego Centrum Nowej Ewangelizacji w Witkowie Drugim.

Plan spotkania:

Sobota 21.11.2020
17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
18.00 – Msza Święta
18.45 – Uwielbienie
19.30 – Nauczanie, konferencję wygłosi: Ks. Jan Kruczyński temat: „Ważność słuchania Słowa Bożego.”
20.15- Modlitwa za chorych
20.45 – Zakończenie spotkania, Apel Jasnogórski
Niedziela 22.11.2020

Ks. Jan Kruczyński z Archidiecezjalnego Centrum Nowej Ewangelizacji w Witkowie Drugim, wygłosi homilię na każdej z Mszy Świętych pt. „Prostota odnowy Parafii”. Po każdej z Mszy będzie możliwość zabrania materiałów do prowadzenia w domu własnego Domowego Kręgu Biblijnego.

 

  1. W sobotę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.
  2. W naszym kościele przez cały listopad codziennie podczas modlitwy różańcowej o godz. 18. polecamy naszych bliskich zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii. Serdecznie zapraszam do tej modlitwy wszystkich parafian.
  3. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.
  4. Ochotnicza straż pożarna w Bibicach zaprasza na kolejną akcje krwiodawstwa
    w niedzielę 22 listopada od godz. 9.00 do 14.00 . w remizie.  Wszystko w reżimie sanitarnym prosimy o zabranie dowodu osobistego oraz maseczki.

8.WSZYSTKIE SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH   POWODU PANDEMII                               SĄ ODWOŁANE. 

  1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica; była żoną Ludwika IV, landgrafa Turyngii, po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka.

18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.

20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), uczestnik powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem.

  1. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Dziękuję za dzisiejszą składkę będzie przeznaczoną na ogrzewanie kościoła. W październiku rozprowadzono w naszej parafii żywność za 34 478, 28 zł. Dziękuję osobom poświęcającym czas, energie oraz samochody do przewożenia żywności. Bóg zapłać.Ogłoszeni intencje Mszy św. znajdują się w gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl

Szczęść Boże  !