Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 10 maja 2020

By 10 maja 2020No Comments

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

2. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. W środę przed wystawionym Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie o godz. 17 odmówimy Różaniec Fatimski. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Zapraszam na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na wieczorną Eucharystię o godz. 18.

3. W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci. Msza ze święta w naszym kościele o godz. po Mszy św o godz. 18. czyli ok. godz. 18:30.

4. W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Zyskał miano „łowcy dusz”.

5. W kwietniu rozprowadzono w naszej parafii żywność o wartości 21 435 z ł. 49 gr. Dziękuję przywożącym żywność za trud, za zawożenie żywności do rodzin. Bóg zapłać. Jedna z rodzin ma do przekazania mamy wózek, „potrójny” – układ jezdny oraz wymienne nakładki: nosidełko, gondola i spacerówka. Sprawny, ale widać, że juz dobrze używany. Może komuś byłby potrzebny? pozdrawiam serdecznie.

6. W związku z zaistniałą sytuacją związaną w epidemią po konsultacji z Państwem Katechetami proponuję dwa terminy pierwszej Komunii św. w parafii pw. wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bibicach: 21 czerwca oraz 27 wrzenia 2020 roku. Jeśli okaże się, że termin czerwcowy lub wrześniowy wybierze duża część rodziców, to i w czerwcu oraz wrześniu Komunia św. będzie na dwóch Mszach św. Jeśli było by to za mało, to będziemy myśleć w porozumieniu z Rodzicami o dodatkowych terminach.

7. W piątek o godz. 17 zapraszam młodzież do zdalnego uczestnictwa w katechezie pod adresem: www.facebook.com/BibiceParafiaPwMatkiBozejNieustajacejPomocy/. Uczestnictwo w katechezie proszę zaznaczyć np. laikami lub komentarzem np. jestem. Żeby uczestniczyć w katechezie nie trzeba mieć założonego konta na portalu społecznościowym.

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 14 V – św. Maciej Apostoł (†około 50, według innych 80), jeden z pierwszych uczniów Jezusa, wybrany został przez Apostołów do ich grona na miejsce Judasza.
• 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), prezbiter i męczennik, patron Polski.

9 . Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Dziękuję za wykoszenie trawy. W następną trzecią niedzielę miesiąca składka ©Edzie przeznaczona na rozbudowę zaplecza duszpasterskiego i plebanii. Ogłoszeni i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl

Szczęść Boże !