Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 26 IV 2020 ROK

By 29 kwietnia 2020No Comments

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1 Przeżywamy Niedziele Biblijną, która rozpoczyna następujący po niej 12. Tydzień Biblijny. Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego wczytujmy się z ochotą i rozważajmy Słowo Boże. We wszystkich kościołach naszego kraju przeżywamy w dn. 26 kwietnia 2020 roku czwarte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Tak swoim hasłem jak i wybranymi do wspólnotowej lektury tekstami z Ewangelii według św. Mateusza nawiązuje ono do 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. Ten wielki Papież przez cały swój pontyfikat głosił Ewangelię wszystkim narodom świata. Wypełniał posłannictwo zlecone apostołom i ich następcom przez zmartwychwstałego Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody!” (Mt 28,19). Zachęcamy do przeczytania dzisiaj jednego rozdziału z Ewangelii wg św. Mateusza i z księgi Syracha.

2. TYDZIEŃ BBIBLIJNY W PARAFII PW. MATKI BOŻEJNIEUSTAJACEJ POMOCY W BIBICACH CZYTANIE EWANGELIIWEDŁUG ŚW. MATEUSZA ROZPOCZNIEMY W PIĄTEK 1 MAJA 2020 O. GODZ. 18: 45. Proszę o wpisywanie się do czytania poszczególnych rozdziałów. Można rozdziały sobie podzieli np. w rodzinie. Kiedy będziemy czytać na stornie fc naszej Parafii będzie trwała transmisja. Można się zapisywać na stornie www.parafia bibice.pl – odnośnik Tydzień Biblijny 2. W piątek (01.05) rozpocznie się miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwo Majowe w naszym kościele codziennie o godz. 18:30. W czasie nabożeństw modlić się będziemy o ustanie epidemii, o dobre urodzaje, za Ojca św., za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie.

3. Na piątek (01.05) Arcybiskup Metropolita krakowski udzielił dla archidiecezji krakowskiej dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

4. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji. Proszę o poprowadzenie adoracji w intencji powołań kapłańskich i do życia konsekrowanego w czwartek od godz.17 do godz. 18.

5. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej i w piątek od godziny 17 do 18. Z powodu epidemii nie będzie odwiedzin chorych z Panem Jezusem, ale w nagłej sytuacji proszę dzwonić na numer tel. 12 285 85. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo pierwszo sobotnie oraz modlitwa w intencji rodzin spodziewających się dziecka i pragnących potomstwa będzie o godz. 8. W sobotę po Mszy św. i nabożeństwie będzie zmiana tajemnic różańcowych.

6.W NASTĘPNĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW. O GODZ. 11 POŚWIĘCIMY PLAC POD ROZPBUDOWĘ ZAPLECZA DUSZPASTERSKIEGO W NASZEJ PARAFII. Proszę w tej intencji o modlitwę, by prace przebiegły spokojnie i bezpiecznie.

7. Dziękuję za ofiarowane kwiaty do kościoła, za dary do kuchni Bóg zapłać. Życzę raz jeszcze pogodnego przeżywania tego czasu. Niech we wszystkich naszych działaniach towarzyszy nam Boże błogosławieństwo. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, obchodzącym urodzin i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia.

8. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże !