Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 9 lutego 2020 r.

By 9 lutego 2020No Comments

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. We wtorek – wspomnienie Marii Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. U nas Msza Święta dla chorych i osób w podeszłym wieku połączona z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 10. Pół godziny przed tą Mszą Świętą – okazja do spowiedzi św., gdyż sakrament namaszczenia chorych należy przyjmować w stanie łaski uświęcającej. Po Mszy św. będzie indywidualne błogosławieństwo Najśw. Sakramentem uczestników liturgii (nabożeństwo lourdzkie). Parafialny Zespół Caritas zaprasza po nabożeństwie na spotkanie przy herbacie na plebanii.

2. Grupa Magnalia Dei poprowadzi śpiew na Mszy św. w środę o godz. 18. Po Mszy św. będzie uwielbienie zakończone ok. 19:45 indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
W piątek – święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa – patronów Europy. Przypomina nam ono obowiązek modlitwy za narody Europy, aby pozostały wierne swym chrześcijańskim korzeniom. Również w piątek przypada wspomnienie św. Walentego, patrona osób chorych psychicznie i zakochanych. Starajmy się pamiętać o nich w modlitwie i codziennym postępowaniu nacechowanym życzliwością.

3. Za tydzień – szósta niedziela w ciągu roku i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu.

4. Trwa jeszcze wizyta duszpasterska:

ul. Leśna od numeru 35 do 37 p w niedzielę 9 II od godz. 13 ul. Warszawska od numeru 159 do 194 w poniedziałek 10 lutego od godz. 13 ul. Graniczna od numeru 7 do 17, ul. Jagodowa i Jaśminowa, Zagaje w środę 12 II od godz. 13 ul. Dworska w czwartek 13 II od godz. 14
ul. Graniczna od numeru 53 do 105 A w piątek 14 II od godz. 13
ul. Leszczynowa, Niezapominajek i ul. Graniczna od 119 do końca w sobotę 15 II od godz. 9z przerwą o od 13 do 14:30 na pogrzeb.
ul. Kwiaty Polne w niedzielę 16 II od godz. 13:30

5. W następną trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na rozbudowę zaplecza duszpasterskiego i plebanii. Składkę będą zbierać przedstawiciele Rady Duszpasterskiej.

6. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

10 II – św. Scholastyka, dziewica, siostra św. Benedykta z Nursji we Włoszech. Żyła na przełomie V i VI wieku (wspomnienie obowiązkowe);
14 II – Cyryl i Metody;
14 II – św. Walenty.

7. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, obchodzącym urodzin i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia. Dziękuję za rozebranie dekoracji świątecznej w kościele. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl

Szczęść Boże!