Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 8 grudnia 2019

By 9 grudnia 2019No Comments

NIEPOKALANE POCZĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY

 

1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 16. zostaną poświęcone dzieciom z klas III medaliki i łańcuszki, a po Mszy św. będzie spotkanie z rodzicami. Serdecznie zapraszam.

2. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

3. Msza św. roratnia codziennie o godz. 18.

4. W tym tygodniu w miejsce katechetycznego spotkania w salce dla klas siódmych i ósmych przygotowujących do bierzmowania, zapraszam wraz z grupą Magnalia Dei na MODLITWĘ UWIELBIENIA w środę od godz. 18:45 do 19:45 zakończoną indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem wszystkich uczestników Uwielbienia. GA spotyka się 9.12.2019 r. w poniedziałek o godzinie 19. W dniach od 13 do 20 grudnia rozpocznie się kiermasz świąteczny w Szkole Podstawowej w Bibicach. Będzie można zakupić ozdoby Bożonarodzeniowe oraz słodkości wykonane przez uczniów. Dochód z kiermaszu będą przeznaczone na cele charytatywne.

5. W tych dniach wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii (13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku). Święty Jan Paweł II ciągle przypominał: „[…] ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia, jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”.

6. Zaczynamy gromadzić zapasy do przygotowania paczek świątecznych dla osób potrzebujących z terenu naszej parafii. Z racji tego, że w sposób stały prowadzimy wsparcie w postaci codziennie przywożonej żywności, w tym roku będziemy zbierać środki czystości. Środki czystości będziemy zbierać przez najbliższe 2 tygodnie do niedzieli 15 grudnia włącznie. Można je zostawiać w koszu z tyłu kościoła lub w okolicznych sklepach, gdzie kosze będą oznakowane logo Caritas. Ruszyła również 26 edycja akcji Wigilijne Działo Pomocy Dzieciom. Środki zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na wakacyjny wypoczynek, bezpłatne posiłki, stypendia, a także wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu. W naszym kościele świece będą sprzedawane przez kolejne 2 niedziele – 8 i 15 grudnia po każdej Mszy Św. W listopadzie PZC rozprowadził żywność o wartości 42956 zł. Dziękuję wszystkim, którzy włączają się w przywożenie żywności.

7. Pan Organista złoży w tym tygodniu życzenia świąteczne i przyniesie opłatki Parafianom w następującym porządku:

ul. Galicyjska w poniedziałek (9 XII) od godz. 15.00
Ul. Szkolna, Widokowa, Słoneczna w środę (11 XII) od godz. 15.00.
Ul. Na Czekaj, Sosnowa, Akacjowa, we czwartek (12 XII) od godz. 15.00.
Ul. Mokra, Rezerwistów w piątek (13 XII) od godz. 15.00.
Ul. Niezapominajek, Kwiaty polne, Graniczna, Leszczynowa w sobotę (14 XII) od godz.9.00

8. Spotkanie PARAFIALNEJ RADY DUSZPASTERSKIEJ będzie w niedzielę 15 XII o godz. 17. Serdecznie zapraszam.

9. Druhowie Strażacy przyniosą dzisiaj kalendarze do naszych domów.

10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary ok. 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych.
• 14 XII – św. Jan od Krzyża, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła.

11. Dziękuję za dary do kuchni. W następną trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła i rozbudowę plebanii. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców adwentowej przemiany i wszelkich potrzebnych łask!.

Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl

Szczęść Boże!