Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 12 maja 2019

By 12 maja 2019No Comments

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty, św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

2. W dniu dzisiejszym kończy się tydzień biblijny, dlatego też My – młodzież z Grupy Apostolskiej pragniemy dzielić się z parafianami Słowem Bożym. Po Mszy Świętej o godz. 8.00 i 11.00 odczytany fragment Ewangelii św. Jana, a po każdej Mszy Świętej dzieci i młodzież z Grupy Apostolskiej będą rozdawać karteczki z fragmentami Pisma Świętego. Każdą z osób wychodzących z kościoła prosimy o zabranie ze sobą do domu Słowa Bożego.

3. Zapraszam na wykład prof. dr hab. Małgorzaty Lekkiej z Instytutu Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego Polskiej Akademii Nauk ” na wykład pt., „Dlaczego lekarzom jest potrzebna fizyka?” W niedzielę po Mszy św. o godz. 16, czyli ok. godz. 17. Serdecznie zapraszam.

4. Spotkanie Wspólnoty modlitewnej, Magnalia Dei będzie w środę o g. 19., Grupy Apostolskiej w piątek o 19. Ministrantów i lektorów zapraszam na spotkanie Grupy Apostolskiej w piątek o godz. 19.

5. Pogrzeb ks. kan. Adama Leśniaka planowany jest na piątek 17 V 2019 r. o godz. 13: 00 w Lipnicy Małej. Importa dzień wcześniej: w czwartek o godz. 16. Organizowany jest wyjazd na pogrzeb w piątek. Można zapisywać się na wyjazd w kościele pod chórem lub w sklepie do środy. Autobus, autobusy wyjadą z parkingu przy kościele w piątek o 9:30. Koszt przejazdu ok. 30 zł. w zależności od ilości jadących. Jeśli ktoś się zapisał, a termin nie odpowiada, to proszę o wykreślenie się z listy.

6. Za tydzień przypada uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii na Mszy św. o godz. 11. Proszę, aby miejsca siedzące pozostawić rodzicom i rodzinom dzieci pierwszokomunijnych. Spowiedź dla dzieci z klas III i ich rodzin będzie w sobotę od godz. 9 do 10:00. Żeby wszystkim Parafianom umożliwić w dobrych warunkach uczestnictwo we Mszy św. w następną niedzielę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 9: 30. Rocznica pierwszej Komunii św. będzie w niedzielę 26 V na Mszy św. o godz., 11. Jeśli jest to możliwe proszę, by dzieci były w strojach komunijnych.

7. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej będzie w niedzielę 26 V br. O, godz. 17. Ponieważ planowana jest dyskusja na kilka bardzo ważnych tematów, proszę o takie poukładanie czasu, by móc w tym spotkaniu uczestniczyć. Serdecznie zapraszam.

8. Sołtys Bibic uprzejmie informuje, że II ratę podatku od nieruchomości można zapłacić w Domu Ludowym, Rynek 2, na parterze, we Wtorek – 14 maja, w godzinach od 9.00 do 11. 00 oraz od 16.00 do 18. 00.

9.W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik, – 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

10.Dziękuje za wykoszenie trawy, państwu Raszewskim za kwiaty, za dary do kuchni. W następną trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na wykonanie balustrad przed wejściem głównym do kościoła i uzupełnienie zgodnie z przepisami BHP przy podjeździe dla niepełnosprawnych i uzupełnienie. Zapraszam do pomocy w rozebraniu dekoracji świątecznej we wtorek od g. 9. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

Szczęść Boże!