Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 7 IV 2019 r.

By 7 kwietnia 2019No Comments

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże.

2. Pani Katarzynie, Panu Andrzejowi, Panu Januszowi – katechetom, nauczycielom, którzy przyprowadzali dzieci, Panu Stefanowi – kościelnemu, Panu Piotrowi Organiście dziękuję za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu rekolekcji, szczególnie dla dzieci. Uczestnictwo w rekolekcjach.

3. Parafialny Zespół Caritas dzisiaj po każdej Mszy Św. będzie prowadzić sprzedaż baranków i paschalików Caritas. Posiadamy tylko kilkadziesiąt szt. tego asortymentu. Dochód zasili Caritas Polska a ewentualna nadwyżka finansowa zostanie przeznaczona na zakupy uzupełniające do paczek świątecznych. Jeszcze przez tydzień można w okolicznych sklepach składać do koszy produkty dla osób potrzebujących z naszej parafii. Kosze oznaczone są informacją Caritas Bibice. Z tyłu kościoła jest również wystawiony kosz na środki czystości dla osób potrzebujących z bibickiej parafii. Zbiórka kończy się w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do przyniesienia, choć jednej rzeczy do kosza. Przypominamy, że codziennie w dni handlowe (w tym w niedziele handlowe) ok godz. 21 przywożona jest żywność z marketu. Żywność ta rozdawana jest za darmo przy wejściu do plebani. Z uwagi na krótki termin przydatności prosimy o przychodzenie i zabieranie sobie wybranych produktów. Wśród nich są m.in. pieczywo, nabiał, ryby, mięsa i wędliny. Zależy nam na rozdaniu całości przywiezionych produktów tego samego dnia. Kwesta na HOSPICJUM ŚW. LAZARZA

4. Spotkanie młodzieży z klas VII przygotowującej się do sakramentu bierzmowania będzie w poniedziałek o godz. 17. Spotkanie Ministrantów, lektorów będzie w najbliższy piątek o godz. 19. Na godz. 20 zapraszam liderów wszystkich grup działających przy parafii w celu przygotowania liturgii na Triduum Sacrum. Proszę wszystkich o przybycie. Będziemy ustalali liturgię na Wielki Tydzień. Grupa Magnalia Dei zaprasza na Mszę św. o godz. 18 w środę, a po Mszy św. na uwielbienie zakończone indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Spotkanie Grupy Apostolskiej będzie w piątek 26 IV o godz. 19

5. Wszystkich Parafian zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu. W piątki w naszym kościele Droga Krzyżowa o godz. 17 dla dzieci. Poświęcenie książeczek do modlitwy dla klas 3 przygotowujących się do pierwszej Komunii będzie na Drodze Krzyżowej w Pątek 12 IV o godz. godzinie 17.00. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych w piątek o godz. 18: 30.

6. Przyszła niedziela, 14 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały palmy jerozolimskie, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.

7. W następną niedzielę o godz. 18: 30 odprawimy Drogę Krzyżową ulicami naszej miejscowości. Rozpoczniemy w kościele, a następnie pójdziemy: ul. Spacerowa, Kościelna, T. Kościuszki, Lipowa, Dworska, Ogrodowa, Kasztanowa i Rynek. Zakończymy w kościele. Zapraszam do udziału wszystkich mieszkańców. Młodzież zapraszam do niesienia pochodni wokół Krzyża. Chętnych do czytania rozważań Drogi Krzyżowej zapraszam do zgłoszenia się w zakrystii lub kancelarii parafialnej, by wziąć tekst rozważania. Druhów Strażaków proszę o troskę o nasze bezpieczeństwo na drodze w czasie Drogi Krzyżowej. Harcerzy, Skautów Europy proszę o pomoc w niesieniu pochodni.

8. W niedzielę Palmową, w południe na rynku w Bibicach Pucheroki dla gospodyń i gospodarzy oracje wygłaszać będą. Dziewczęta i chłopcy, którzy naszą bibicką tradycję chcą podtrzymywać i w kwietną niedzielę wystąpić na scenie sołectwo Bibice zaprasza we wtorek o 19-tej do Domu Ludowego, do sali na parterze, aby się do występu przygotować. Głosować w wyborach na sołtysa i członków Rady Sołeckiej można dzisiaj od 8.00 Do 20. 00 w Domu Ludowym na parterze.

9. Pamiętamy w modlitwach o solenizantach i jubilatach.

10. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie i na parafialnej stronie internetowej
Szczęść Boże!