Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 marca 2019

By 17 marca 2019No Comments

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

2. Spotkanie młodzieży z klas VII przygotowującej się do sakramentu bierzmowania będzie w poniedziałek o godz. 17. Spotkanie Grupy Magnalia Dei będzie w środę o 19. Spotkanie Grupy Apostolskiej w piątek o godz. 19. Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 9.

3.Spotkanie Rodzin, dzieci oraz wszystkich chętnych, by włączyć się w prowadzenie Mszy św. rodzinnej będzie w następną niedzielę o godz. 9:30 w salce na plebanii. Serdecznie zapraszam rodziny, dzieci oraz grających na różnych instrumentach muzycznych.

4. Sprawa zaświadczeń do bycia chrzestnym lub świadkiem do bierzmowania. Odbiór potwierdzeń chrztu św.

5. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

6. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 17 dzieci, Grupa Apostolska zaprasza w piątek 22.03. 2019 r o godzinie 18: 30 na inscenizowaną drogę krzyżową, podczas której będziemy się modlić za młodzież zdająca w tym roku egzaminy oraz za moderatorkę Wiolę o łaskę zdrowia. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

7. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msze Święte o godz. 7.

8. Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Krakowie na os. Piastów 34 serdecznie zaprasza kandydatów i rodziców na „Dzień Otwarty” w sobotę 30 marca 2019 r. w godz. 11: 00 – 16: 00. W programie: spotkania z dyrekcją szkoły, nauczycielami i uczniami, prezentacja oferty liceum, zwiedzanie szkoły, pokazy w pracowniach przedmiotowych, konkursy i inne atrakcje. Serdecznie zapraszamy!

9. W tym roku po raz dziesiąty wiele tysięcy wiernych podejmuje trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalająca oderwać się od codziennych spraw, w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem. Bliższe informacje na temat tej formy Drogi krzyżowej na tablicy informacyjnej oraz na stronie internetowej (www.edk.org.pl).

10.W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM: – 19 III – św. Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, patron Kościoła.

11. Dziękuję za ofiary złożone w dzisiejszą niedzielę z przeznaczeniem na wykonanie balustrad przed wejściem głównym do kościoła i uzupełnienie według obowiązujących norm BHP przy wejściu bocznym i podjeździe dla niepełnosprawnych.

12. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl

Szczęść Boże!