Ogłoszenia Duszpasterskie

13 stycznia 2019 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

By 13 stycznia 2019No Comments

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

2. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan kolędy od 14- 21 I 2019 jest następujący:

ul. Olszynowa w poniedziałek 14 I od g. 14

ul. Łąkowa od numeru 1 w poniedziałek 14 I od g. 17

ul. Warszawska od jednostki wojskowej do numeru 141 w poniedziałek 14 I od g. 14

ul. Warszawska od numeru 147 do numeru 190 w środę 16 I od g. 13

ul. Zagaje w środę 16 I od godz. 15

ul. Ogrodowa od numeru 8 w czwartek 17 I od godz. 13

ul. Jurajskie Wzgórze w czwartek 17 I od godz. 15

ul. Warszawska od numeru 195 do końca w piątek 18 I od g. 13

ul. Galicyjska od numeru 1 do 30 w sobotę 19 I od godz. 9

ul. Szkolna od numeru 2 do końca w sobotę 19 I od g. 9

ul. Kwiaty Polne od numeru 1 w niedzielę 20 I od g. 13: 30

ul. Galicyjska od 31 do końca w poniedziałek 21 I od godz. 14

3. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według Słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.

4. Chór Psallite Deo serdecznie zaprasza na wspólne kolędowanie, które odbędzie się w naszym kościele w niedzielę 13.01 Po mszy świętej o godzinie 11:00. Gorąco zapraszamy!

5. Ochotnicza Straż Pożarna w Bibicach serdecznie zaprasza na honorową akcję krwiodawstwa, które odbędzie się w niedzielę 13stycznia w godzinach od 9: 00 do 13: 00 w budynku remizy OSP. Warunek konieczny do oddania krwi to ukończone 18 lat, bycie zdrowym i wypoczętym. Należy posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i nr PESEL. Serdecznie zapraszamy wszystkich. Szczegóły na plakatach oraz Facebooku.

6. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia.

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

17 I – św. Antoni (1195-1231), opat, egipski pustelnik, –

19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.

9. Na ręce Pana Sołtysa dziękuję za pomoc w organizacji i uczestnictwie w Orszaku Trzech Króli.

Dziękuję za odśnieżanie wokół kościoła i plebanii, za dary do kuchni. Bóg zapłać. . Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. 10.Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i na stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy