Ogłoszenia Duszpasterskie

30 GRUDNIA 2018 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

By 31 grudnia 2018No Comments

NIEDZIELA ŚW. RODZINY

1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.

2. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo o godz. 16, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.

3. We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte o godz. 8; 11 i 16. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.

4. W pierwszy czwartek miesiąca proszę o poprowadzenie adoracji od g. 17-18. W pierwszy piątek odwiedziny chorych z Panem Jezusem od godz. 9. Okazja do spowiedzi od 16 do 18.

5. W niedzielę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte, jak w niedzielę 8;11; i16. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2019, co tłumaczymy również, jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. Święto Objawienia Pańskiego. Zapraszam serdecznie wszystkich parafian i gości na Orszak Trzech Króli w niedzielę 6 stycznia 2019 roku, w Święto Objawienia Pańskiego. Po Mszy św. utworzymy kolorowy korowód, śpiewając kolędy i pastorałki, przemaszerujemy na parking przykościelny w Węgrzcach. Tam, wespół z Parafianami z Węgrzc, Zielonek i Witkowic oddamy pokłon Nowonarodzonemu Dziecięciu. Proszę, o ile to możliwe i warunki pogodowe będą sprzyjające, pomóżcie Waszym dzieciom i wnukom kolorowo się poprzebierać. Zachęcam i starszych, aby wspominając dawne zwyczaje kolędników, chodzenia z szopką, sami przyszli, na pewno już zapomnianych, strojach kolędników. Osoby, które chciałyby pomóc przy organizacji, proszę o kontakt z panem Tadeuszem Łyskiem, lub ze mną.

6. W pierwszą sobotę Msze św. będą o 8 i o 18. Nabożeństwo z racji pierwszej soboty będzie po Mszy św. o godz. 8 W czasie Mszy św. i nabożeństwa pierwszo sobotniego będziemy modlić się w intencji małżeństw i rodzin pragnących i spodziewających się potomstwa. Po Mszy św. zapraszam na spotkanie Róże Różańcowe.

7. Spotkanie Grupy Magnalia Dei będzie w środę o godz. 19, Grupy Apostolskiej w piątek o godz. 19, ministrantów i lektorów w także w piątek o godz. 19.

8. Pogrzeb śp. + Zofii Ciesłik będzie w poniedziałek 31 XII o godz. 13 w kościele.

9. Porządek kolędy od 31 XII 2018 -7 I 2019 r.

Ul. Źródlana od numeru 2 w poniedziałek od godz. 9
Ul. Bukowa od numeru 3 w poniedziałek od godz. 9
Ul. Kościuszki od numeru 63 do 143 A w środę 2 I od g. 9
Ul. Nad Potokiem od numeru 2 do końca w środę 2 I od g. 15
Ul. Krótka w czwartek 3 I od godz. 14, ul. Kościuszki od numeru 147 do końca w czwartek 3 I od g. 15
Ul. Parkowa od numeru 1- 30 w czwartek 3 I od godz. 14
Ul. Zbożowa od numeru 1 i Wrzosowa od numeru 1 w piątek 4 I od godz. 14
Ul. Niezapominajek i Graniczna od 51 w sobotę 5 I od g. 9
Ul. Leszczynowa i Graniczna od numeru 181 w sobotę 5 I od g. 9
Ul. Lipowa od numeru 59 w poniedziałek 7 I od g. 9
Ul. Parkowa od numeru 31 do końca w poniedziałek 7 I od godz. 14

10. U progu nowego roku kalendarzowego 2019 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni.

11. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

I – św. Bazyli Wielki i św. Grzegorz z Nazjanzu, biskupi i doktorzy Kościoła żyjący w IV wieku (wspomnienie obowiązkowe).

12.Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i na stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Szczęść Boże!