21 października 2018 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

By 24 października 2018No Comments

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROK

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach. W intencjach misyjnych będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństw różańcowych codziennie po Mszy św. o godz. 18. Czyli ok. g. 18:30.

2. W 1977 r. Karol Wojtyła w trakcie spotkania w Bibicach powiedział do nas „Abyśmy przyszłość swoją z przeszłości czytali”. Rok później został papieżem a my dzisiaj jesteśmy w przeddzień 40 rocznicy Jego wyboru na stolicę Piotrową. Wraz z panem sołtysem mamy prośbę o użyczenie pamiątek związanych z naszym papieżem aby można je było zaprezentować w dniu 11 listopada, w Domu Ludowym. Proszę w tej sprawie o bezpośredni kontakt do mnie lub pana Tadeusza Łyska.

3. Ochotnicza Straż Pożarna w Bibicach serdecznie zaprasza na honorową akcję krwiodawstwa, która odbędzie się w niedzielę 21 października w godzinach od 9:00 do 13:00 w budynku remizy OSP. Warunek konieczny do oddania krwi to ukończone 18 lat, bycie zdrowym i wypoczętym. Należy posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i nr PESEL. Serdecznie zapraszamy wszystkich . Szczegóły na plakatach oraz Facebooku.

4. Chór Psallite Deo serdecznie zaprasza na obchody jubileuszu chóru. Dzisiaj o godzinie 17:00 odbędzie się Koncert Jubileuszowy w sali Domu Ludowego w Bibicach.

5. Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można składać po Mszy św. lub w kancelarii. W intencji zmarłych wypominanych zostanie odprawiona Msza św. w dzień zaduszny w 2 listopada o godz. 18. Za zmarłych wypominanych będziemy się modlić w ciągu całego roku przed Mszą św. o godz. 8: 11 i 16. W listopadzie codziennie przed lub po Mszy św. Przy okazji informuję, że we Wszystkich Świętych tradycyjnie już odprawiona zostanie na naszym parafialnym cmentarzu Msza Święta o godzinie 14. ( Kartki do wpisania wypominek można sobie zabrać są przy wejściu do kościoła- oczywiście można wypisać zmarłych na innych kartkach, najważniejsze, żeby czytelnie). Jest wypisana książka mszalna na 2019 rok.

6. Spotkanie młodzieży klas ósmych przygotowującej się do sakramentu bierzmowania będzie w poniedziałek o godz. 17, a klas trzecich gimnazjum w piątek o godz. 17. Spotkanie grupy Magnalia Dei będzie w środę o godz. 19, Grupy Apostolskiej w piątek o godz. 19.

7. Link do filmu z Komunii św. Do oglądania: https://www.youtube.com/watch?v=bVnkKB350Hs. Do pobrania (20GB): https://mega.nz/#F!LzxRFCxC!Ebup54cPRb43E1W7_CpHLQ. W imieniu dzieci i rodziców, oraz swoim bardzo dziękuję p. Marcinowi Maryańskiemu za nagranie i zmontowanie filmu.

8. Za tydzień, w ostatnią niedzielę października, w wielu kościołach świętujemy rocznicę poświęcenia własnego kościoła.

9. Przypominamy, że przyjmujemy wypominki, które pomogą nam w modlitwie za naszych bliskich zmarłych.

10. Matce Bożej Różańcowej polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

11. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.

12. Życzę, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego. Dziękuję za dary do kuchni, za wykoszenie trawy, za dbanie o kwiaty w kościele. . Jest nowa odsłona strony internetowej naszej parafii. Zachęcam do odwiedzenia tej strony, a jeśli ktoś ma ochotę zapraszam do pomocy w współredagowaniu strony. Bóg zapłać!

13. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy