1. Dziś obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
Została wprowadzona do kalendarza liturgicznego przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii przypada na ostatnią niedzielę roku kościelnego, aby podkreślić, że wszystko ma swój początek i w Chrystusie znajdzie wypełnienie.
2. To także święto patronalne Akcji Katolickiej.
Jest to stowarzyszenie wiernych, którego celem jest formacja duchowa, moralna i kulturalna. Członkowie Akcji Katolickiej uczestniczą świadomie w życiu publicznym, realizując społeczny wymiar wiary we współpracy z hierarchią Kościoła.
3. Wczoraj obchodziliśmy wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej.
Składamy serdeczne życzenia Panu Piotrowi – Organiście, chórowi Psalite Deo i Scholi Parafialnej. Zachęcamy wszystkich do chwalenia Boga poprzez śpiew. „Kto śpiewa – dwa razy się modli.”
4. Katecheza i grupy parafialne:
• katecheza dla dzieci z klas III – środa, godz. 16.00
• grupa Magnalia Dei – środa, godz. 19.00
• chór Psalite Deo – próba w piątek o godz. 20.00
5. Jest wypisana książka mszalna na 2026 rok.
5. Orkiestra Dęta OSP „Wola” z Woli Zachariaszowskiej zaprasza na koncert „Wielcy Nieobecni”, który odbędzie się w niedzielę 23.11.2025 r. w hali sportowej w Zielonkach.
7. Wykład o profilaktyce chorób kobiecych onkologicznych:
Prowadzą: dr hab. n. med. prof. UAFM Marcin Opławski oraz dr n. med. Krzysztof Mawlichanow.
Panel dyskusyjny oraz występ artystyczny.
Niedziela 23.11 o godz. 16.00, Centrum Kultury w Zielonkach.
8. Wieczór wspomnień o Stanisławie Wyspiańskim – 30 listopada (niedziela), godz. 17.00, Dom Ludowy w Bibicach.
W programie: wystawa obrazów, panel dyskusyjny, występ zespołu Bibiczanie.
9. W tym tygodniu patronują nam:
Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze (24 listopada).
10. Podziękowania:
Dziękuję za ofiary na prace cmentarne. Solenizantom i Jubilatom życzę wielu łask Bożych.
11. Intencje Mszy Świętych:
Dostępne w gablocie, na stronie parafii www.parafiabibice.pl i Facebooku: Bibice – Parafia MB Nieustającej Pomocy.
Szczęść Boże!