Ogłoszenia Duszpasterskie 6 III 2022

By 5 marca 2023No Comments
DRUGA  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. W następną niedzielę będziemy gościć w naszej parafii MISJONARZY KOMBONIANÓW, których działalność ewangelizacyjną będziemy mogli po Mszach św. wesprzeć.

2. Marzec to miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny, ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin. W każdy wtorek po Mszy Świętej w naszej parafii modlimy się za mężczyzn naszej parafii (młodzieńców, kawalerów, mężów, ojców, dziadków), aby dobrze wypełniali zadania powierzone nam przez Boga, które wiążą się z męstwem i ojcostwem.

3. W środę 8. marca Dzień Kobiet. Otoczmy nasze Panie modlitwą, szacunkiem i miłością nie tylko w tym dniu, ale przez cały rok.

4. Droga Krzyżowa dla dzieci w każdy piątek o godz. 17. Dla młodzieży i dorosłych Droga Krzyżówa w piątek o godz. 18:30. i w niedzielę po Mszy św. o godz. 11. Młodzież klas VII i VIII proszę o uczestnictwo w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15. Składka na Gorzkich Żalach będzie przeznaczona na wystrój Bożego Grobu.

5. Rekolekcje parafialne i rekolekcje szkolne będą od Niedzieli Palmowej 2 do Wielkiej Środy 5 kwietnia. Poprowadzi je bp prof. Antoni Długosz . Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji zostanie rozesłany parafialnym newsletterem.

6. W tym roku jubileusz 10 lat istnienia obchodzi chór Psallite Deo, powstały i działający przy naszej parafii. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 będziemy się modlić za członków chóru na mszy w jego intencji, a w sobotę 15 kwietnia o godz. 19.00 odbędzie się pierwszy z koncertów jubileuszowych poświęcony muzyce sakralnej, na który już dzisiaj gorąco zapraszam.

7. Sołtys Bibic informuje, że podatki od nieruchomości na 2023 rok można zapłacić 10 marca w piątek od godz. 16.00 do 18.00 oraz 11 marca, w sobotę od godz. 9.00 do godz. 12.00 w Domu Ludowym, Rynek 2.

8. W Multikinie przy ul. Dobrego Pasterza jest możliwość obejrzenia wartościowego filmu Opiekun – film poświęcony św. Józefowi. Seans odbędzie się w poniedziałek 20 marca o godz. 19.30. Cena Biletu 14 zł. Zapisy do niedzieli 12 marca.

9. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy