Bez kategorii

Ogłoszenia Duszpasterskie 19 II 2023

By 19 lutego 202323 lutego, 2023No Comments

VII  NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Spotkanie PRD dzisiaj o godz. 17. Serdecznie Zapraszam.

2. Dzisiejsza niedziela, poniedziałek i wtorek to dni szczególnej modlitwy w ramach czterdziestogodzinnego nabożeństwa. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie dzisiaj od godz. 10 do 11. W poniedziałek i wtorek od godz. 17 do 18. W poniedziałek i wtorek od godz. 17 proszę o poprowadzenie adoracji. Mszę św. od poniedziałku w wyjątkiem Środy Popielcowej będą o godz. 18.

3. Najbliższa środa, 2 marca, to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godzinie 7:9 i 18. Przypominam, że w Środę Popielcową wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Jednak Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.

4. Grupa Magnalia Dei zaprasza w środę o godz. 19. Spotkanie kandydatów na ministrantów i ministrantów będzie w sobotę o godz. 10. Serdecznie zapraszam.

5. Zapraszam młodzież z klas siódmych do zapisywania się na spotkania przygotowujące się do sakramentu bierzmowania. Przy zapisywaniu proszę o okazanie indeksu z katechetycznego z potwierdzonym uczestnictwem w katechezie we wszystkich klasach szkoły podstawowej. Spotkanie młodzieży z klas ósmych będzie w piątek o godz. 18:30 w kościele.

6 .W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek w naszym parafialnym kościele o godzinie 17 dla dzieci a dla dorosłych i młodzieży o godz. 18:30 będziemy szli za Chrystusem Jego Krzyżową Drogą, a w niedzielę o godzinie 12- dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w Drodze Krzyżowej w piątek. Gorzkie Żale będą w naszym kościele o godz. 15. Składka na Gorzkich Żalach będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Zapraszam chętnych do prowadzenia nabożeństw Drogi Krzyżowej do kontaktu ze mną.

7. Informujemy, iż w przychodni Familia Medicina zostały uruchomione konsultacje specjalistyczne w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Dzięki programowi opieki koordynowanej pacjenci z chorobami przewlekłymi po skierowaniu od lekarza POZ mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji: kardiologa, diabetologa, pulmonologa, endokrynologa oraz dietetyka.

8. Dziękuję za dary do kuchni, za dzisiejszą składkę na ogrzewanie kościół. W styczniu rozprowadzono żywność o wartości 46606 zł. 66 gr. Dziękuję panom Kierowcom za przywożenie żywności oraz dowożenie bezpośrednio do rodzin. Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia. Tym, którzy korzystają z czasu ferii zimowych, życzymy bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku. Pozdrawiamy również wszystkich wypoczywających w naszej wspólnocie.

9. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej

Nieustającej Pomocy
Szczęść Boże!