Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 4 grudnia 2022

By 4 grudnia 2022No Comments
DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem.

2. We wtorek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

3. W czwartek, 8 grudnia będziemyobchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. Dzisiaj jej wyrazem jest także śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. W naszej świątyni pomiędzy godziną 12.00 a 13.00 wielu wiernych włączy się do modlitwy w „Godzinie Łaski”. Według objawień Pieriny Gilly Maryja obiecała, że modlącym się w tym czasie ześle „wiele łask dla duszy i ciała”. Serdecznie zapraszamy parafian z Bibic, aby w tym czasie, podobnie jak wzeszłym roku, włączyli się do wspólnego czuwania i modlitwy w „Godzinie Łaski” w naszym kościele. Wypraszajmy w tym czasie wiele łask dla nas, naszych rodzin i najbliższych, oraz prośmy o nawrócenie grzeszników. Ten, kto nie ma możliwości, aby udać się do kościoła, może się także modlić w domu. Warto przy tym pamiętać, że Pan Bóg wysłuchuje naszych próśb niezależnie od momentu, w którym się modlimy. Dlatego “Godziny Łaski” nie można traktować jako czasu magicznego, lepszego od innych. Modlitwa powinna być motywowana pragnieniem zbliżenia się do Boga i uczczenia Matki Bożej.
Msza Święta tego dnia o godz. 18, w czasie której dzieciom z klas 3. Zostaną poświęcone medaliki i łańcuszki do 1. Komunii św. Po Mszy św. będzie spotkanie z rodzicami.

4. Spotkanie młodzieży z klas pierwszych szkół średnich przygotowującej się do sakramentu bierzmowania będzie w piątek o godzinie 19. Młodzież z klas 8 zapraszam do przyjścia raz w tygodniu na raty wybranym przez. każdego dniu. Spotkanie kandydatów na ministrantów, ministrantów i lektorów będzie w sobotę o godzinie 10:00 Serdecznie zapraszam.

5. Pan Organista rozprowadza po Mszach Świętych opłatki na stół wigilijny. Informuję, iż nikt inny nie został przez parafię upoważniony do roznoszenia opłatków, czy też zbierania z tego tytułu jakichkolwiek ofiar. Opłatki można nabyć także w ciągu tygodnia po Mszach św. u Pana Organisty lub w zakrystii, a także w czasie dyżurów w kancelarii. Wyraźmy panu Piotrowi naszą wdzięczność za piękną, pełną poświęcenia całoroczną pracę

5. Ruszyła kolejna edycja akcji Wigilijne Działo Pomocy Dzieciom. W tym roku przygotowanych zostało 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Środki zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na wakacyjny wypoczynek, bezpłatne posiłki, stypendia, a także wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu. W naszym kościele świece będą sprzedawane przez kolejne 3 niedziele – 4, 11 i 18 grudnia po każdej Mszy Św.

6. W tym roku wracamy do tradycyjnej formy kolędy z małą modyfikacją. Będą wydrukowane formularze zaproszeń na kolędę, które zostaną rozesłane newsletterem oraz formę papierową będzie można zabrać z kościoła. Rodziny, które będą chciały, by kapłan pomodlił się i pobłogosławił oraz spotkał się z rodziną w domu proszę, by odesłały drogą elektroniczną lub wrzuciły zaproszenie do skrzyneczki w kościele formularz z wypisanym adresem, może też by także numer telefonu do 23 grudnia. Będę ogłaszał porządek kolędy tak, jak to bywało wcześniej ( przed pandemią) natomiast pójdę do rodzin, które wyraziły wolę kolędy w zaproszeniu odesłanym drogą elektroniczną lub w formie papierowej.

7. Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz w sobotę 17 grudnia o godz. 11 poświęci tablicę ufundowaną przez Parafian tablicę poświęconą śp. ks. Kan. Adamowi Leśniakowi- pierwszemu proboszczowi naszej parafii. W czasie Mszy św. Ks. Kardynał udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży, a następnie poświęci część duszpasterską nowej części plebanii. Serdecznie zapraszam.

8. Strażacy roznoszą kalendarze w niedzielę 4 grudnia oraz będą jeszcze roznosić 10 i 11 grudnia. -ostatniej akcji krwiodawstwa zarejestrowanych zostało 49 dawców, krew oddało 37 osób, zebrano 16,5 litra krwi. Była to 15 akcja krwiodawstwa bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy 12 lutego 2023 roku. Od początku zebraliśmy 228,5 litra krwi, w których to akcjach wzięło udział 509 osób.

9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w czwartek od godz. 17 do 18; w piątek od 18:45 do 19:30 i w sobotę od godz. 9 do 10.

10. Pomoc Ukraińcom.

11. Wszystkich parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.

12. Dziękuję za dekorację adwentową. Dziękuję za dary do kuchni. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej. 13. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże !