Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 20 listopada 2022

By 21 listopada 2022No Comments
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży.

2. Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Akcja Katolicka propaguje wartości chrześcijańskie w życiu społecznym. Zadaniem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest kształtowanie dojrzałych postaw wśród młodych katolików.

3. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została, jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała.

4. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście, scholi, chórzystom składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.

5. Grupa Magnalia Dei zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19. Spotkanie wszystkich grup młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania będzie w czwartek o godz. 19. Spotkanie poprowadzi pielęgniarka dyplomowana pani Dorota Surga. Kandydaci na świadków bierzmowania chodzący do szkoły, potrzebują potwierdzenie, że uczestniczą w katechezie szkolnej. Wszyscy inni zaświadczenie od proboszcza parafii zamieszkania, że mogą podjąć się posługi świadka bierzmowania.

6. Adoracja w ciszy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie będzie w piątek od godz. 18:45 do 21.

7. Msze św. od poniedziałku do soboty będę o godz. 18. Kancelaria będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek od 18:45 do 19:30.

8. Spotkanie chłopaków chcących być ministrantami będzie w sobotę o godz. 10. Serdecznie zapraszam. Proszę rodziców o zachęcenie swoich synów oraz odpowiednią atmosferę.

9. Pan Organista będzie rozprowadzał po Mszach Świętych opłatki na stół wigilijny. Tak jak w zeszłym roku opłatki nie będą dostarczane bezpośrednio do naszych domów. Informuję, iż nikt inny nie został przez parafię upoważniony do roznoszenia opłatków, czy też zbierania z tego tytułu jakichkolwiek ofiar. Opłatki można nabyć także w ciągu tygodnia po Mszach św. u pana Organisty lub w zakrystii a także w czasie dyżurów w kancelarii. Ofiary z tytułu opłatków są wyrazem naszej wdzięczności dla pana Organisty za jego piękną, całoroczną pracę.

10. Ochotnicza Straż Pożarna w Bibicach zaprasza mieszkańców na szkolenie z obsługi defibrylatora AED, które odbędzie się w następną niedzielę 20 listopada o godzinie 15.00 w naszej remizie. Szkolenie jest darmowe w ramach projektu budżetu obywatelskiego. Po zakończonym szkoleniu każdy uczestnik otrzyma certyfikat z obsługi. W następną niedzielę 27 listopada w godzinach od 9 do 14 w budynku OSP będzie można oddać krew. W imieniu Strażaków oraz wszystkich potrzebujących krwi serdecznie zapraszam i zachęcam do oddawania krwi, tego bezcennego leku ratującego życie.

11. Ostatnim elementem programu „Jesiennie tańczymy, śpiewamy” jest otwarte spotkanie dla mieszkańców, podczas którego wystąpią soliści z Krakowa, Gminy Zielonki (reprezentujący różne rodzaje muzyki i tańca) oraz grupa warsztatowa Koła Integracji Bibic, biorąca udział w projekcie. w dniu 20 listopada 2022 roku (godz.17.00), Dom Ludowy w Bibicach).Po koncercie zapraszamy na wspólne spotkanie przy kawie i ciastku.

12. Kulturoteka Bibice zaprasza osoby dorosłe na Warsztaty Rękodzieła, podczas których będzie można wykonać ozdoby świąteczne oraz lampion świąteczny techniką wyplatania makramy.

13. Poszukiwana opieka dla osoby leżącej w domu Bibice Czekaj, praca najchętniej 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku lub w innym wymiarze do uzgodnienia, kontakt w kancelarii parafialnej ”

14. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.

15. W tym tygodniu patronują nam:
– wtorek, 22 listopada – Święta Cecylia (III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;
– czwartek, 24 listopada – Święty Andrzej Dung-Lac i Towarzysze (XVIII/XIX w.), męczennicy wietnamscy.

16. Dziękuję za dary do kuchni, państwu Raszewskim za kwiaty. Dziękuję za dzisiejszą składkę na prace wykończeniowe na parterze w zapleczu duszpasterskim W październiku rozprowadzono żywność w naszej parafii za 39tys 601zl 92 gr. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy