Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 13 listopada 2022

By 14 listopada 2022No Comments
TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. Niech nasza modlitwa wyprasza im wolność w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków.

2. Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby ogarniamy modlitwą. Niech znakiem naszej solidarności będzie wsparcie najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej.

3. Spotkanie Grupy Magnalia Dei będzie w środę o godz. 19.

4. Spotkanie wszystkich grup młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania będzie w czwartek o godz. 19. Spotkanie poprowadzi wielokrotny uczestnik misji Wojska Polskiego w Afganistanie ppłk Przemysław Kuśnierczyk. Wielokrotny medalista karate kyokushin. Spotkanie ministrantów i lektorów będzie w sobotę o godz. 10..

5. W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

6. W niedzielę 13 listopada do Domu Ludowego na godz. 17.10 Sołtys Bibic zaprasza mieszkańców na Zebranie Wiejskie. Na zebraniu omawiany będzie budżet sołectwa na 2023 r oraz składane będą wnioski mieszkańców do budżetu Gminy i budżetu Powiatu.

7. Ochotnicza Straż Pożarna w Bibicach zaprasza mieszkańców na szkolenie z obsługi defibrylatora AED, które odbędzie się w następną niedzielę 20 listopada o godzinie 15.00 w naszej remizie. Szkolenie jest darmowe w ramach projektu budżetu obywatelskiego. Po zakończonym szkoleniu każdy uczestnik otrzyma certyfikat z obsługi.

8. Sołectwo Bibice wraz z parafią oraz zespołem Bibiczanie, przygotowują wystawienie „Wesela Krakowskiego” z Bibic. Wszystkich chętnych do udziału w tym przedstawieniu, szczególnie młodzież ,zapraszamy na spotkanie w dniu 14 listopada – poniedziałek, o godz.19:00,do Klubu w budynku ludowym

9. Ostatnim elementem programu „Jesiennie tańczymy, śpiewamy” jest otwarte spotkanie dla mieszkańców, podczas którego wystąpią soliści z Krakowa, Gminy Zielonki (reprezentujący różne rodzaje muzyki i tańca) oraz grupa warsztatowa Koła Integracji Bibic, biorąca udział w projekcie. w dniu 20 listopada 2022 roku (godz.17.00), Dom Ludowy w Bibicach).Po koncercie zapraszamy na wspólne spotkanie przy kawie i ciastku 🙂

10. W tym tygodniu patronują nam:
– czwartek, 17 listopada – Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231), córka króla Węgier, najpierw gorliwa żona i matka, później tercjarka Świętego Franciszka, oddana pokucie i dziełom miłosierdzia;
– piątek, 18 listopada – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.

11. Dziękuję za dary do kuchni. W następną 3. Niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na pracę w zapleczu duszpasterskim(kancelaria na nowym budynku) Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Państwu Raszewskim dziękuję za kwiaty do kościoła.

12. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!