Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 30 października 2022

By 31 października 2022No Comments
TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                                                       

1. Przygotowujemy się do Uroczystości Wszystkich Świętych. Możliwość spowiedzi świętej będzie w poniedziałek godziny 17:00 do 18. Proszę o porządkowanie grobów naszych zmarłych. Zachęcam do pamięci o grobach, których najbliżsi już nie żyją lub rodzina zapomniała.

2. OD 1 WRZEŚNIA BR OBOWIĄZUJE PRZYJĘTY PRZEZ PARAFIALNĄ RADĘ DUSZPASTERSKĄ I PRZEZE MNIE ZAAKCEPTOWANY REGULAMIN CMENTARZA. PROSZĘ, ABY WSZYSTKIE PRACE NA CMENTARZU BYŁY ZGŁASZANE PANU GRABARZOWI I ODBYWAŁY SIĘ ZGODNIE Z ZAPISAMI I DUCHEM REGULAMINU BARDZO PROSZĘ O ZACHOWANIE BEZWZGLĘDENGO PORZĄDKU. PROSZĘ, ABY ŚMIECI WRZUCAĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE DO KONTENERA.

3. Wtorkowa uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszej parafii Msze św. będą o godz. 8;11 Na naszym cmentarzu parafialnym o godz. 14. Msza Święta za zmarłych Parafian a następnie procesja żałobna. Różaniec za zmarłych będzie o godz. 18.

4. W środę 2. listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy trzy Msze Święte o godz.7 9 i 18. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Proszę o poprowadzenie adoracji od godz. 17do 18. Pierwszo piątkowe odwiedziny chorych i seniorów z naszej wspólnoty parafialnej od godz. 10. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi św. będzie w piątek od 16 do 18. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam do skorzystanie ze spowiedzi św. i do uczestnictwa we Mszy św. o godz. 18.

6. W sobotę Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8. Następnie nabożeństwo pierwszo sobotnie, modlitwa w intencji małżeństw i rodzin spodziewających się dziecka i pragnących potomstwa. Po Mszy św i nabożeństwie będzie spotkanie Róż Różańcowych. Nabożeństwo Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny w czasie nabożeństwa.

7. Miło nam zakomunikować, że na budynku remizy OSP został zamontowany defibrylator AED. Jest on wynikiem realizacji pomysłu powstałego prawie dwa lata temu w ramach 5 edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolska. Projekt pt. „4minuty – podłącz i ratuj! sieć ogólnodostępnych AED na terenie powiatu małopolskiego” został zrealizowany w minionym tygodniu. Dostęp do urządzenia jest możliwy przez bramkę boczną przy bramie wjazdowej na parking OSP przed remizą. W związku z powyższym w najbliższym czasie odbędzie się bezpłatne szkolenie z obsługi urządzenia AED dla wszystkich chętnych, o dokładnym t

8. W mieniu Dzieła św. O. Pio, obdarowanych, p. Anny Leginowicz i parafii chcę przekazać serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które w dniach od 14 do 17 października zaangażowały się w zbiórkę ubrań dla osób bezdomnych. Dziękuję zarówno tym, którzy ofiarowali ubrania, obuwie i ciepłe koce, jak również osobom zaangażowanym odbiór lub pakowanie przyniesionych rzeczy (z których większość stanowili członkowie naszego parafialnego chóru Psallite Deo).

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli

10. W tym tygodniu patronuje nam:
– w czwartek 4 listopada – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, gorliwy duszpasterz.

11. Intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!