Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 16 października 2022

By 16 października 2022No Comments
DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej ojczyzny. Przeżywamy kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.

2. We wtorek, 18 października, przypada w liturgii święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Zapraszamy na Msze Świętą o godz. 18, w czasie której będziemy wspierać modlitwą wszystkich pracowników służby zdrowia.

3. W środę, 19 października, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18. Spotkanie grupy Magnalia Dei będzie o godz. 19.

4. Spotkanie katechetyczne młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas 8.A,B,C.D. będzie w czwartek o godz. 17. Z klas 8.E,F,G i Szkoły im. S. Lema będzie w piątek o godz. 19. Spotkanie dla klas 1. szkół średnich będzie w piątek o godz. 16:45. Serdecznie zapraszam. Młodzież proszę o przyniesienie na spotkanie indeksów katechetycznych.

5. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe po Mszy św. o godz. 18, czyli ok. g. 18:30. W niedzielę po Mszy św. o godz. 16.

6. Przyjmujemy na wypominki, czyli modlitwę Kościoła za zmarłych. Za poleconych na wypominki listopadowe modlimy się podczas procesji na cmentarzu oraz odmawiamy modlitwę w dni powszednie listopada. Za zmarłych poleconych na wypominki roczne modlimy się w każdą niedzielę przed wszystkimi Mszami św. W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych wypominanych. Zgodnie z tradycją naszej archidiecezji ofiara na wypominki jednorazowe jest dowolna, zaś na roczne ofiara za jednego zmarłego jak na Mszę św. Przy prasie znajdują się specjalnie kartki, które po wypełnieniu prosimy przynieść do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na kartkach z wypominkami rocznymi poza imionami i nazwiskami zmarłych prosimy wpisać godzinę Mszy św., przed którą chcemy, aby modlono się za naszych bliskich.

7. Pani mgr Katarzyna Sierant katechizująca m.in. dzieci z naszej parafii w szkole podstawowej w Bibicach i w przedszkolach na terenie parafii otrzymała najwyższe wyróżnienie dla nauczyciela: MEDAL KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ przyznany przez ministra edukacji narodowej. Pani Katarzynie gratulujemy wyróżnienia, dziękujemy za pracę katechetyczna i wychowawczą i życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. Najbliższa niedziela, 23 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.

9. Pogrzeb śp. Janiny Rudnickiej będzie we wtorek 18. października o godz. 14. Pół godziny przed Mszą św. pogrzebową będzie odmawiany różaniec. Zmarłym, którzy w ostatnim czasie wyprzedzili nas w drodze do wiecznej ojczyzny, wypraszajmy łaskę życia wiecznego: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

10. Zbiórka odzieży dla Dzieła św. Ojca Pio odbędzie się w poniedziałek od g.10 -11.
Jeśli ktoś nie może w tym terminie, to prosimy zostawić odzież w poniedziałek rano (w workach) przy Izbie Regionalnej w Bibicach, Rynek 2. Pańswu Leginowicz dziękuję za wieloletnie organizowanie zbiórki.

11. Kulturoteka Bibice zaprasza dorosłych, na warsztaty rękodzieła, podczas których panie wykonają biżuterię epoksydową, czyli tzw. zamkniętą w żywicy. Zajęcia odbędą się w poniedziałek, 17 października, w godzinach 18-20.

12. W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 17 października – Święty Ignacy Antiocheński (I/II w.), po Świętym Piotrze biskup Antiochii, męczennik za wiarę;
– wtorek, 18 października – Święty Łukasz, współpracownik Świętego Pawła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, patron służby zdrowia;
– czwartek, 20 października – Święty Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, wykładowca teologii i filozofii, człowiek wielkiego miłosierdzia wobec ubogich;
– sobota, 22 października – Święty Jan Paweł II (1920-2005), papież, wielki czciciel Matki Chrystusa.

13.Wyrażam wdzięczność za dary do kuchni Dziękuję za dzisiejszą składkę z przeznaczeniem na cele inwestycyjne w parafii.

14. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!