Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 9 października 2022

By 9 października 2022No Comments
DWUDZIESTA OŚMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków (kolekta mszalna). Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.

2. W środę, 12 października, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18. Spotkanie grupy Magnalia Dei będzie w środę o godz. 19.

3. Poświęcenie różańcy dla kolejnej grupy dzieci z klas 3. przygotowujących się do pierwszej Komunii św. będzie w czwartek. 13 października na Mszy św. o godz. 18. Zapraszam dzieci wraz z rodzicami. Po Mszy św. będzie spotkanie z rodzicami.

4. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie Mszy Świętej o godz. 18 oraz nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.

5. W sobotę, 15 października, przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezusa. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego, który po raz pierwszy obchodzono w USA w 1988 roku. Będziemy wspierać naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach.

6. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 18:30 w dzień powszedni a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16. 9. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca.

7.MŁODZIEŻ Z KLAS ÓSMYCH I PIERSZYCH SZKÓŁ ŚREDNICH PROSZĘ O ZAPISYWANIE SIĘ NA SPOTKANIA PRZYGOTOWUJĄCE DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIAW TERMINIE NIEPRZEKRACZLANYM DZISIEJSZEJ NIEDZIELI.

8. W najbliższym czasie rozpocznie się kolejny rok formacyjny dla kandydatów na nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Zachęcam mężczyzn, którzy chcieliby ten sposób bardziej włączyć się z życie naszej parafii do kontaktu.

9. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

10. W tym roku minęło już 30 lat, jak odszedł z naszej Parafii ks. kanonik Adam Leśniak, dlatego też powstała inicjatywa spotkania Animatorów oraz Uczestników Oazy od początku parafii do roku 1992, w którym śp. ks. Adam zakończył posługę duszpasterską w Bibicach. Spotkanie odbędzie się 15 października, rozpocznie go Msza Św. w naszym kościele o godzinie 18:00, a następnie wszyscy chętni przejdą na salę w Domu Ludowym, aby powspominać ten wspaniały czas. Serdecznie zapraszamy na spotkanie wszystkich Uczestników Oazy z tamtego okresu i prosimy o zgłoszenie chęci udziału do 30 września br. Wszystkie szczegółowe informacje będą zamieszczone na stronie Parafii na fc i w gablocie parafialnej.

11. W październiku kancelaria będzie czynna w poniedziałek, środę, piątek o 19 do 19:30. W sobotę od 9 do 10. W pierwszy piątek kancelaria jest nieczynna.

12.Sołtys Bibic w imieniu organizatorów zaprasza mieszkańców w niedzielę 9 października, na godz. 18.00 do Domu Ludowego na charytatywny koncert na rzecz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej z Batowic. Na scenie wystąpią chór Psalite Deo, orkiestra ze szkoły muzycznej z Bibic, grupa jazzowa Mała Wieniawa i zespół rockowy. Wydarzeniu towarzyszyć będą aukcje dzieł artystycznych.

13. W tym tygodniu patronują nam:

– czwartek, 13 października – Błogosławiony Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter z Zakonu Kapucynów, gorliwy duszpasterz, założyciel wielu wspólnot zakonnych;
– sobota, 15 października – Święta Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego.

14. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.

15. We Wrześniu rozprowadzono żywność za 41 160,44 zł. Dziękuję Panom przywożącym żywność i zawożącym do rodzin za bezinteresowne użyczanie samochodów i poświęcony czas. Państwu Renacie i Mirosławowi Inańczak dziękuję za pracę wokół kościoła i plebanii (ziemia została przygotowana i obsiana trawą- proszę o nie wchodzenie na część poza kostką betonową) W następną 3. Niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. W ostatnim czasie zakupiona została część mebli do nowej kancelarii, infrastruktura PCV na parter nowej części, wymienione akumulatory i zrobiony serwis w urządzeniu czyszczącym w kościele.

16. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Szczęść Boże!