Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 2 października 2022

By 2 października 2022No Comments
DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia. Dzisiaj mija 6. Rocznica konsekracji naszego parafialnego kościoła, której 2 października 2016 roku dokonał ks. kard. Stanisław Dziwisz. Wszystkim żyjącym dziękuję za trud budowy i troskę o parafię, a tych, którzy odeszli polce jamy dobremu Bogu.

2. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej będzie dzisiaj o godz. 17. Serdecznie zapraszam.

3. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie po Mszy św. o godz. 18 czyli ok. godz. 18:30. W niedzielę po Mszy św. o godz. 16. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu.

4. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

5. Spotkanie grupy Magnalia Dei będzie w środę o godz. 17

6. W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

7. Czwartek, 6 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17-18. .

8. Odwiedziny chorych w domach z Panem Jezusem, będą w piątek od godz. 10. Zachęcam również do zgłaszania chorych i starszych, którzy przebywają w naszych domach i nie mogą już sami dotrzeć do kościoła, a pragną skorzystać z sakramentu pojednania i przyjąć Komunię św. Od godz. 16.00 spowiedź i o godz. 18.00.

9. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca.

10.Poświęcenie różańcy dla dzieci z klas 3. przygotowujących się do pierwszej Komunii św. będzie w piątek.

11. Października na Mszy św. o godz. 18. Zapraszam dzieci wraz z rodzicami. Po Mszy św. będzie spotkanie z rodzicami.

12.MŁODZIEŻ Z KLAS ÓSMYCH I PIERSZYCH SZKÓŁ ŚREDNICH PROSZĘ O ZAPISYWANIE SIĘ NA SPOTKANIA PRZYGOTOWUJĄCE DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIAW TERMINIE NIEPRZEKRACZLANYM DO NASTĘPNEJ NIEDZIELI.

13. W najbliższym czasie rozpocznie się kolejny rok formacyjny dla kandydatów na nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Zachęcam mężczyzn, którzy chcieliby wc ten sposób bardziej włączyć się z życie naszej parafii do kontaktu.
14. W październiku kancelaria będzie czynna w poniedziałek, środę, piątek o 19 do 19:30. W sobotę od 9 do

15. W pierwszy piątek kancelaria jest nieczynna.
14.Sołtys Bibic w imieniu organizatorów zaprasza mieszkańców w niedzielę 9 października, na godz. 18.00 do Domu Ludowego na charytatywny koncert na rzecz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej z Batowic. Na scenie wystąpią chór Psalite Deo, orkiestra ze szkoły muzycznej z Bibic, grupa jazzowa Mała Wieniawa i zespół rockowy. Wydarzeniu towarzyszyć będą aukcje dzieł artystycznych.
15. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.

16. W tym tygodniu odeszli do wieczności: (…). Niech wszechmogący Bóg przebaczy im grzechy, aby mogli radować się życiem wiecznym i chwalić Pana na wieki.

17.W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 4 października – Święty Franciszek z Asyżu (1182-1226), założyciel zakonu franciszkańskiego, misjonarz, mistyk;
– środa, 5 października – Święta Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica, mistyczka, Apostołka Bożego Miłosierdzia.

18. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!