Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 14 sierpnia 2022

By 16 sierpnia 2022No Comments
DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia (kolekta mszalna). Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.

2. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia o godz. 8,11,16.

3. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi. Uczynimy to na Mszy św. o godz. 11 podziękujemy Panu Bogu i ludziom za tegoroczne plony, a po Mszy św. w imieniu Pana Sołtysa, Zespołu regionalnego „ Bibiczanie” i parafii zapraszam serdecznie na program artystyczny związany podziękowaniem za plony.

4. Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także, jako Święto Wojska Polskiego.

5. Zachęcam do zbierania makulatury, kartonów, książek, gazet. Na parkingu obok kościoła (jest zgoda Pana Sołtysa) jest wystawiony kontener, do którego będziemy mogli dać makulaturę. Dochód niewielki, ale dochód ze sprzedaży tej makulatury będzie przeznaczony na kontynuowanie prac w dolnym kościele. Parafia się rozwija. Potrzeba, abyśmy myśleli o tym, by mieć coraz większe zaplecze duszpasterskie. Będzie także można przywieźć sprzęt elektroniczny, także sprzęt artykułów gospodarstwa domowego oczywiście zużyty. Kontenery są podstawione na parkingu obok kościoła.

6. Msze święte w tygodniu będą w następującym porządku: w wtorek msza święta o godzinie 7:00 od środy do soboty, msza święta o godzinie 18:00. W piątek po mszy świętej o godzinie 18:00, czyli około godziny 18:45 rozpocznie się adoracja w ciszy i będzie trwała od 18:45 do godziny 21:00. Adoracja będzie zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i Apelem Jasnogórskim. Bardzo serdecznie proszę o zapisywanie się. Chętnych do czuwania w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Chodzi o to, żeby zawsze była przynajmniej jedna osoba w kościele w czasie, kiedy trwa adoracja.

7. W tym tygodniu patronują nam:

– środa, 17 sierpnia – Święty Jacek, (1200-1257), prezbiter, dominikanin, gorliwy misjonarz, wielki czciciel Matki Bożej;
– sobota, 20 sierpnia – Święty Bernard, (1090-1153), opat cysterski z Clairvaux we Francji, doktor Kościoła.

8. Dziękuję za ułożenie kwiatów. W czerwcu rozprowadzono żywność w naszej parafii za 60,382.50zl. Dziękuję za przywożenie żywności, za zawożenie do rodzin. Członków i Członkinie Parafialnej Rady Duszpasterskiej proszę o podpisanie REGULAMINU CMENTARZA. Tych z Państwa, którzy podpisali kilka dni temu, proszę o podejście i podpisanie jeszcze jednego dokumentu. Solenizantkom i Solenizantom, oraz obchodzącym urodziny, imieniny i inne rocznice składam najserdeczniejsze życzenia i polecam panu Bogu i opiece Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy- naszej Patronki.

9. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!