Ogłoszenia Duszpasterskie 17 lipca 2022

By 18 lipca 2022No Comments
SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania (kolekta mszalna). Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

2. W środę, 20 lipca, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomoc o godz. 18.

3. W piątek, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi.

4. W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.

5. Zachęcam do zbierania makulatury, kartonów, książek, gazet. Będzie tutaj na parkingu obok kościoła (jest zgoda Pana Sołtysa) wystawiony kontener, do którego będziemy mogli dać makulaturę. Dochód niewielki, ale dochód ze sprzedaży tej makulatury będzie przeznaczony na kontynuowanie prac w dolnym kościele. Parafia się rozwija. Potrzeba, abyśmy myśleli o tym, by mieć coraz większe zaplecze duszpasterskie. Będzie także można przywieźć sprzęt elektroniczny, także sprzęt artykułów gospodarstwa domowego oczywiście zużyty. Kontener będzie podstawiony od 14 lipca na parkingu obok kościoła.

6. Adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie w piątek od godz. 18:45 do 21. 7. 7.W ostatnim czasie odszedł do wieczności + Edward Hrabia. Pogrzeb w środę o godz. 14. Niech Bóg okaże mu swoje miłosierdzie i wprowadzi do wiekuistego domu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

8. W tym tygodniu patronują nam:
– piątek, 22 lipca – Święta Maria Magdalena (I w.), uczennica Jezusa, Apostołka Apostołów;
– sobota, 23 lipca – Święta Brygida (1303-1373), zakonnica, współpatronka Europy.

9. Dziękuję za kwiaty do kościoła, za ich piękne ułożenie. Następną 3. niedzielę miesiąca. składka będzie przeznaczona na kontynuowanie prac zapleczu duszpasterskim, szczególnie w miejscu, gdzie będzie kancelaria parafialna. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

10. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy