Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 10 lipca 2022

By 10 lipca 2022No Comments
PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem.

2. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora).

3. Jutro także przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe, poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej.

4. W środę, 13 lipca, o godz. 17 Różaniec Fatimski(proszę o poprowadzenie), a o godz. 18 Msza św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie będzie w piątek od godziny. 18:45 do 21 zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

6. W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. W tan sposób narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy.

7. Z kultem Matki Bożej z Góry Karmel związany jest szkaplerz. W 1251 roku Maryja objawiła się Szymonowi Stockowi (generałowi zakonu karmelitów). Zapewniła wówczas, że kto będzie nosił ten znak, nie zazna ognia piekielnego. W czasie Mszy Świętej o godz. 18 kolejne osoby z naszej wspólnoty przyjmą znak szkaplerza. Zapraszamy serdeczniej na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela.

8. W minionym tygodniu zakończył ziemską pielgrzymkę wiary: śp. Tadeusz Ledźwoń. Niech Bóg, który lituje się i przebacza, wprowadzi naszych bliskich zmarłych do prawdziwej ojczyzny i obdarzy szczęściem bez końca.

9.W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 11 lipca – Święty Benedykt (480-547), opat, twórca reguły zakonnej benedyktynów, patron Europy;
– wtorek, 12 lipca – Święty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (ok. 970-1009), biskup i męczennik, misjonarz na terenach Prus;
– środa, 13 lipca – Święci Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt (I poł. XI w.), życie poświęcili pokucie i surowej ascezie;
– piątek, 15 lipca – Święty Bonawentura (1218-1274), franciszkanin, odnowiciel zakonu, później biskup, doktor Kościoła.

10. Zachęcam do zbierania makulatury, kartonów, książek, gazet. Będzie tutaj na parkingu obok kościoła (jest zgoda Pana Sołtysa) wystawiony kontener, do którego będziemy mogli dać makulaturę. Dochód niewielki, ale dochód ze sprzedaży tej makulatury będzie przeznaczony na kontynuowanie prac w dolnym kościele. Parafia się rozwija. Potrzeba, abyśmy myśleli o tym, by mieć coraz większe zaplecze duszpasterskie. Będzie także można przywieźć sprzęt elektroniczny, także sprzęt artykułów gospodarstwa domowego oczywiście zużyty. Kontener będzie podstawiony od 11 lipca na parkingu obok kościoła.

11. Dziękuję za kwiaty do ościoła, za ich piękne ułożenie. Następną 3. niedzielę miesiąca. składka będzie przeznaczona na kontynuowanie prac zapleczu duszpasterskim, szczególnie w miejscu, gdzie będzie kancelaria parafialna. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

12. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!