Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 19 czerwca 2022

By 19 czerwca 2022No Comments
DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

2. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.

3. W środę tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18. Niech Jej orędownictwo wyprasza nam Bożą pomoc w trudnych doświadczeniach.

4. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Świętej o godz. 18. Do czwartku włącznie jest połączone z procesją eucharystyczną. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Będzie poświecenie pierwocin tegorocznych plonów. Po procesji będzie indywidualne błogosławieństwo dzieci. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 10 w intencji ojców. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę. W czwartek będziemy się także modlić za dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i wychowawców z okazji zakończenia roku szkolnego. Zapraszam bardzo serdecznie do wspólnego dziękowania za kończący się rok szkolny.

5. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Adoracja Pana Jezusa w ciszy będzie w piątek od g. 18:45 do 21. Tuż przed Apelem Jasnogórskim będzie Oddanie Rodzin Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Od najbliższego piątku będzie adoracja od 18:45- do 21. Proszę o zapisywanie się w celu pilnowania bezpieczeństwa kościoła.

7. W piątek, 24 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 25 czerwca.

8. Grupa Magnalia Dei zaprasza w środę o godz. 19. Zbiórka ministrantów i lektorów będzie w sobotę o godz. 10. Serdecznie zapraszam.

9. Zapraszam do pomocy w uporządkowaniu przed odpustem placu wokół kościoła i plebanii

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy dzień odpustu w naszej parafii. Suma odpustowa o godz. 11. Do uświetnienia uroczystości zapraszam chór parafialny Psalite Deo. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, w strojach krakowskich zapraszam do niesienia feretronów. Zapraszam do niesienia baldachimu i chorągwi. Po procesji zapraszam za koncert Chóru Psalite Deo.

8. Dziękuję za dzisiejszą składkę na kontynuowanie prac w zapleczu duszpasterskim. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.

9. W tym tygodniu patronuje nam:
– wtorek, 21 czerwca – Święty Alojzy Gonzaga (1568-1591), jezuicki zakonnik, patron młodzieży studiującej.
Ogłoszeni i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!