Ogłoszenia Duszpasterskie 10 IV 2022 r.

By 10 kwietnia 202211 kwietnia, 2022No Comments
Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

1.Przeżywamy Niedzielę Palmową – poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.

3. Wczoraj w Sanktuarium św. Jana Pawła II zostało pobłogosławionych na nadzwyczajnego szafarza Komunii św. 6. mężczyzn z naszej parafii. W niedługim czasie będzie pobłogosławiony jeszcze jeden. Dziękuję za uczestnictwo w przygotowaniu i podjęcie posługi.

4. W Wielki Czwartek – pamiątka Ostatniej Wieczerzy, podczas której Pan Jezus ustanowił Sakrament Eucharystii i Sakrament Kapłaństwa. Msza św. o godz. 1800 i przeniesienie Pana Jezusa do Po Mszy św. Czuwanie modlitewne z najpiękniejszymi pieśniami pasyjnymi poprowadzi chór Psallite Deo. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. Adoracja do godz. 22.00.

5. Wielki Piątek – dzień śmierci Jezusa na Krzyżu. Obowiązuje post ścisły – nie ma żadnej dyspensy. Post obowiązuje dorosłych od 18 do 60 roku życia – można jeść 3 razy dziennie w tym raz do syta. Przez cały Wielki Piątek jest adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. W godzinie konania Jezusa na Krzyżu o 15: 00 będzie rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Objawiając się Siostrze Faustynie Jezus mówił: Pragnę, abyś przez te dziewięć dni nowenny sprowadzała dusze do zdroju Miłosierdzia Mojego… Nowenna do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się w Wielki Piątek i trwać będzie do soboty przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. O godz. 17:30 będzie odprawiona Droga Krzyżowa.
– Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godzinie 18: 00, czytanie opisu Męki Pańskiej wg naocznego świadka św. Jana, uroczysta modlitwa powszechna, adoracja Krzyża, Komunia święta i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Odśpiewamy 3. cz. Gorzkich Żali. Adoracja będzie do godz. 24. Zapraszam do czuwania przy Grobie Pańskim Druhów Strażaków, Harcerzy.

6. Wielka Sobota – od wczesnych godzin rannych możemy przyjść na adorację Pana Jezusa w Grobie. Poświęcenie pokarmów o godz. 9; 10; 11; 12; i 13.
– Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 18 – Wigilia Paschalna, to Pascha Jezusa Chrystusa uroczyście celebrowana przez wspólnotę wierzących –w kościele nastąpi zapalenie Paschału, poświęcenie wody chrzcielnej i odnowienie obietnic chrztu świętego

7. Wielka Niedziela – Dzień Zmartwychwstania Pana Jezusa – jest to największe Święto chrześcijan. Procesja i Msza św. rezurekcyjna o godz. 6. W Wielką Niedzielę dodatkowa Msza św. będzie o godz. 9: 30.

8. Na ręce pani Krystyny Sikora dziękuję Paniom za przystrojenie kościoła na niedzielę palmową. Panie i Panowie zrobili ponad 1000 kwiatów do palm. Panu Leszkowi Podsiadło dziękuję za odnowienie Krzyża Misyjnego. Panom dziękuję za pomoc w demontarzu i ustawieniu. Państwu Raszewskim dziękuję za kwiaty i posadzenie ich przy kościele. Pani Gali, która mieszka na plebanii dziękuję za uporządkowanie i posadzenie kwiatów wokół plebanii i przygotowanie małego ogródka. Zachęcam do włączenia się w przygotowanie kościoła oraz otoczenia na święta w środę od godz. 9. Proszę także do włączenia się i prowadzenia liturgii w Wielkim Tygodniu. W wielką niedzielę trzecią miesiąca składka będzie przeznaczona na zakup przenośnego nagłośnienia, które będzie służyć na procesję i inne wydarzenia w naszej parafii.

9.Dzisiaj odbywa się charytatywny kiermasz wielkanocny zorganizowany przez wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Bibicach. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację 9-miesięcznej Milenki Wąsowskiej. Dziewczynka urodziła się z zamartwicą – w wyniku niedotlenienia powstały uszkodzenia w istocie białej mózgu. Dzięki opiece wielu specjalistów i prowadzonej intensywnej rehabilitacji Milenka robi postępy w swoim rozwoju, który należy codziennie wspierać. Obecnie rodzice dziewczynki gromadzą fundusze na turnus rehabilitacyjny, a wolontariusze ze szkoły w Bibicach chcą ich w tym zadaniu wspomóc, organizując kiermasz.

10. W niedzielę Palmową w Bibicach od świtu Pucheroki odwiedzają domy gospodyń i gospodarzy. Głoszą oracje i w zamian dostają drobne podarunki. Potem razem spotykają się na Przeglądzie Pucheroków aby swoje oracje zaprezentować wszystkim mieszkańcom. Sołtys Bibic w imieniu Pucheroków zaprasza na Rynek o godz. 12 tej. Warto przyjść z dziećmi, aby zobaczyć tę jedyną taką w Polsce podtrzymywaną z pokolenia na pokolenie tradycję.

11. Dziękuję za dary do kuchni, dary na gotowanie zupy dla Uchodźców. Jak Państwo zauważyliście jest przy kościele kosz na chleb dla zwierząt. Proszę także chętnych rolników o zgłoszenie chęci zabierania chleba. .