Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 27 marca 2022

By 27 marca 202229 marca, 2022No Comments
CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy.

2. Dziś Gorzkie Żale o godz. 15 z kazaniem pasyjnym.

3. W każdy wtorek marca po Mszy Świętej zapraszamy szczególnie mężczyzn naszej parafii (młodzieńców, kawalerów, mężów, ojców, dziadków).

4. Droga krzyżowa w piątki o godz. dla dzieci o godz. 17. W czasie nabożeństwa będzie poświęcenie książeczek oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci z klasy 3 D i E. Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży o godz. 18:30. Młodzież z klas 7. i 8 przygotowującą się do bierzmowania zapraszam w piątek na Drogę Krzyżową.

5. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Proszę o poprowadzenie adoracji od godz. 17 do 18. Odwiedziny chorych będą w czasie misji parafialnych. Od godz. 16.00 spowiedź i o godz. 18.00 Msza św. a następnie nabożeństwo pierwszo piątkowe. W pierwszą sobotę miesiąca w szczególny sposób zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. i zawierzenie Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski będzie o godz. 8. Nabożeństwo zakończy się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Modlić się będziemy także w intencji małżeństw i rodzin pragnących potomstwa i spodziewających się dziecka. Po Mszy św. i nabożeństwie będzie zmianka tajemnic różańcowych.

6. W następną niedzielę rozpoczną się MISJE PARAFIALNE. Program po Mszy św. będzie rozdawać Służba Liturgiczna. Szczegółowy program będzie rozesłany parafialnym newsletterem. W niedzielę program będzie następujący:

Niedziela 03.04.2022
„Tak Bóg umiłował świat że Syna swego dał”(J 3, 16-18)
8.00 – msza św. z nauką misyjną
11.00 – msza św. z nauką misyjną dla dzieci
15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
16.00 – msza św. z nauką misyjną
19:30 – Droga Krzyżowa ulicami Bibic – Proszę o zgaszenie się chętnych do czytania rozważań.
21.00 – Apel Jasnogórski i dzwon pokuty

7. Grupa Magnalia Dei zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19. Spotkanie lektorów będzie w czwartek o godz. 19. Spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów będzie w sobotę o godz. 10:30. Proszę o uczestnictwo w spotkaniu jednego z Rodziców kandydatów na ministrantów.

8. W środę popielcową i 1. niedzielę postu na prośbę Caritas Polska, Caritas naszej parafii przeprowadził kwestę na pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.

9. Jest opracowywany plan zagospodarowania cmentarza. Do czasu jego opracowania i zatwierdzenia wstrzymuje się wcześniejszą budowę poza sytuacjami losowymi.

10. Sobota to dzień, kiedy więcej osób z Ukrainy odwiedza nasz lokalny magazyn na plebanii. Jedni przychodzą sami, inni, np. pierwszy raz, z gospodarzem u którego mieszkają. Dzisiaj ruch był praktycznie przez całą godzinę i pojawiły się nowe osoby, np. z okolic Kijowa.
W ich imieniu, ale również w swoim dziękujemy wszystkim osobom, które zasilają gromadzone przez nas zapasy produktów. Są wśród nich osoby które były przyszły pierwszy raz, ale też takie, z którymi widujemy się regularnie. Każdej osobie jesteśmy bardzo wdzięczni za okazane dobro. Dziękujemy, że przynosząc produkty otrzymujemy dokładnie to, czego w danym momencie potrzeba.
Jak zwykle, poniżej, publikujemy aktualne zapotrzebowanie:
Olej
Makaron
Konserwy mięsne i rybne
Cukier
Mąka
Słodycze dla dzieci
Płatki śniadaniowe dla dzieci
Dezodoranty damskie
Maszynki do golenia damskie

Przypominamy że dyżurujemy 2 razy w tygodniu w salce pod plebanią:
Wtorek 19-20

Sobota 10-11

W tych godzinach można odbierać potrzebne produkty, ale również je przynieść, jeśli ktoś ma takie możliwości i chciałby coś ofiarować.
Produkty można zostawiać również w koszach z tyłu kościoła za ławkami po prawej stronie.
Za każdą ofiarowaną rzecz serdecznie dziękujemy.

Zespół Caritas Bibice

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. W następną, trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na rozbudowę zaplecza duszpasterskiego.

12. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!