Ogłoszenia Duszpasterskie 2 I 2022 r.

By 2 stycznia 20225 stycznia, 2022No Comments

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU

1. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte, 8; 11 i 16. Zapraszam, by przebrać się na Mszę św. po Królewsku- dorośli i dzieci . Po Mszy św. pokolędujemy przy szopce. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2022, co tłumaczymy również, jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.

2. Na spotkania modlitewno-kolędowe w najbliższym tygodniu zapraszam mieszkańców:

– Kasztanowa, Kościelna. Rynek, Zarzecze, Żródlana – w poniedziałek 3 I godz. 18

– Szkolna – wtorek 4 – I o godz. 18

– Dworska, Ogrodowa Wrzosowa, Zbożowa w środę – 5 I o godz. 18

– Bławatkowa, Orzechowa, Parkowa, Nad Potokiem- piątek 7 I godz. 18

– Rezerwistów, Sosnowa, Sportowa, Topolowa- sobota 8 I godz. 18

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W czwartek proszę o poprowadzenie adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji o powołania do służby Bożej od godz. 10-11. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem będą w piątek od g. 12. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej w piątek od godziny 16. Ponieważ w pierwsze piątki miesiąca jest nabożeństwo, zapraszam i proszę o odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia o 17:45

4. Bibicki konkurs szopek. Czas dostarczenia to 6 stycznia – święto Objawienia Pańskiego. Zrobimy zdjęcia szopek i będzie można głosować na konkretne szopki poprzez danie znaku lubię przy konkretnym zdjęciu.

5. Chór Psallite Deo zaprasza na koncert kolęd, który odbędzie się w kościele w Bibicach dnia 9 stycznia 2022 r. po Mszy św. o godz. 16:00. W imieniu Pani Dyrygent, Chóru i swoim serdecznie zapraszam.

6.Jest możliwość wypożyczenia łóżka, chodzika, wózka inwalidzkiego. Potrzebujących tego sprzętu lub ich rodziny proszę o kontakt. Jeśli Państwo macie taki czy podobny sprzęt, a nie potrzebujecie go, to zachęcam do przekazania parafii, by mógł służyć potrzebującym.

7. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, obchodzącym urodziny i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy