Ogłoszenia Duszpasterskie 27 XII 2021 R.

By 27 grudnia 2021No Comments
NIEDZIELA ŚW. RODZINY

1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu.

2. Na ręce p. Krystyny Sikora dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowanie i ubranie szopki, ułożenia i przystrojenia choinek. Dziękuję Państwu Szumczyk za fototapetę do szopki z św. Janem Pawłem II. Na ręce p. Anny Leginowicz dziękuję za przygotowanie i umocowanie ozdób wokół kościoła i Rynku naszego. Na ręce. Sołtysa i Komendanta OSP dziękuję za przystrojenie drzewa przy kościele.

3. W piątek ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszam na Koronkę do Bożego miłosierdzia o godz. 15, następnie na modlitwę w ramach inicjatywy Różaniec do granic czasu, Mszę św. o godz. 16 i nabożeństwo w czasie, którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.

4. W sobotę 1. stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte o godz. 8; 11 i 16. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.

5.W Nowy Roku przypada także pierwsza sobota miesiąc. W pierwszą sobotę Msza św. i ZAWIERZENIE NIEPOKALANEMU SERCU NAJŚW. MARYI PANY KRÓLOWEJ będzie o godz. 8. Zawierzenie zakończy się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W czasie Mszy św. o godz. 8 i nabożeństwa pierwszo sobotniego będziemy modlić się w intencji małżeństw i rodzin pragnących i spodziewających się potomstwa. Po Mszy św. zapraszam na spotkanie Róże Różańcowe.

6. Ze względu na sytuację epidemiczną, w tym roku nie odbędą się wizyty duszpasterskie, które dawały sposobność do indywidualnych rozmów oraz wspólnej modlitwy rodzinnej z duszpasterzem. Aby podtrzymać więź wiernych ze wspólnotą parafialną, zapraszamy rodziny na Mszę św. do kościoła o godz. 18 z ulic naszej parafii wg. ustalonego harmonogramu kolędowego. W czasie Mszy św. będziemy modlić się intencji zaproszonych rodzin. Po Mszy św. będzie krótkie nabożeństwo z adoracją zakończone indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem każdej rodziny, czy osób samotnych. Po nabożeństwie będzie można zabrać w buteleczkach wodę święconą. Po powrocie z kościoła rodziny wspólnie pomodlą się o błogosławieństwo dla domu i rodziny. Przy okazji Mszy św. osoby chętne będą mogły złożyć do puszki tradycyjną ofiarę kolędową, która stanowią także wsparcie dla misji, budownictwa sakralnego, seminarium duchownego oraz księży chorych i emerytów. Możliwe są także indywidualne odwiedziny na wyraźne zgłoszenie poszczególnych rodzin. Kartki do zgłoszenia takiej wizyty są przy prasie religijnej. Proszę, aby je złożyć w skrzyneczce do 10 stycznia.

7. W tym tygodniu zapraszam:
– mieszkańców z ul. Spacerowej od numeru 1 do końca na Mszę św., modlitwy za rodziny oraz indywidualne błogosławieństwo Najśw. Sakramentem w środę 29 XII o godz. 18
-mieszkańców z ul. Kościuszki od numeru 1 do końca i zapraszam na Mszę i błogosławieństwo w czwartek 30 XII o godz. 18.

8. W imieniu Para Organisty, Parafii i swoim bardzo dziękuję za przyjęcie opłatków na stół wigilijny. Bóg zapłać za ofiary w przy tej okazji przekazywane panu Piotrowi. Jest to nasze podziękowanie za jego piękna posługę w naszej parafii.

9. Zamierzamy na stornie internetowej parafii uruchomić. „Bibicki kącik kulinarny”. Proszę o przesyłanie przepisów na adres internetowy parafii.

10. Bibicki konkurs szopek. Czas dostarczenia to 6 stycznia – święto Objawienia Pańskiego. Zrobimy zdjęcia szopek i będzie można głosować na konkretne szopki poprzez danie znaku lubię przy konkretnym zdjęciu.

11.Jest możliwość wypożyczenia łóżka, chodzika, wózka inwalidzkiego. Potrzebujących tego sprzętu lub ich rodziny proszę o kontakt. Jeśli Państwo macie taki czy podobny sprzęt, a nie potrzebujecie go, to zachęcam do przekazania parafii, by mógł służyć potrzebującym.

12. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy