Ogłoszenia Duszpasterskie 28 LISTOPADA 2021

By 28 listopada 2021No Comments
PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski.

2. Zapraszamy na kiermasz ozdób świątecznych wykonanych w ramach terapii manualnej bardzo ograniczonej z powodu pandemii/ prowadzonej w Domu Macierzystym Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim w Krakowie przy ul. Krakowskiej. Zebrane środki przeznaczone będą na pomoc Ubogim rodzinom oraz osobom starszym, samotnym i bezdomnym korzystającym z prowadzonego przez Siostry Punktu Pomocy Doraźnej, w ramach, którego przygotowywane są każdego dnia kanapki i ciepła herbata dla ok 90 osób, oraz świąteczne paczki dla potrzebujących.

3. Ks. dr hab. Krzysztof Śnieżyński w niedzielę dzisiaj odprawi Mszę św. o 16.00 a po Mszy św. będzie prelekcja filozoficzna.

4. W sobotę 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych.

5. Grupa Magnalia Deli zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19. Kandydaci na ministrantów i ministranci będą mieć spotkanie w sobotę o godz. 9.

6. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W czwartek proszę o poprowadzenie adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji o powołania do służby Bożej od godz. 17-18. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem będą w piątek od g. 9. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej w piątek od godziny 16. Ponieważ w pierwsze piątki miesiąca jest nabożeństwo, zapraszam i proszę o odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia o 17:45.. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam do skorzystania ze spowiedzi świętej w piątek w godz. od 16-18 i na Mszę św. w piątek o godz. 18.

7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi Królowej Polski z aktem oddania rodzin Maryi będzie o godz. 8. (Tekst Aktów oddania Matce Bożej można zabrać sobie po Mszach św.). Następnie nabożeństwo pierwszo sobotnie oraz modlitwa w intencji rodzin spodziewających się dziecka i pragnących potomstwa będzie po Mszy św. o godz. 8. W sobotę po Mszy św. i nabożeństwie będzie zmiana tajemnic różańcowych.

8. Pan Organista będzie rozprowadza po Mszach Świętych opłatki na stół wigilijny. Z uwagi na pandemię opłatki nie będą w tym roku bezpośrednio dostarczane do naszych domów. Informuję, iż nikt inny nie został przez parafię upoważniony do roznoszenia opłatków, czy też zbierania z tego tytułu jakichkolwiek ofiar. Opłatki można nabyć także w ciągu tygodnia po Mszach św. u Pana Organisty lub w zakrystii a także w czasie dyżurów w kancelarii. Wyraźmy panu Piotrowi naszą wdzięczność za piękną, pełną poświęcenia całoroczną pracę

9. Ruszyła kolejna edycja akcji Wigilijne Działo Pomocy Dzieciom. W tym roku przygotowanych zostało 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Środki zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na wakacyjny wypoczynek, bezpłatne posiłki, stypendia, a także wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu. W naszym kościele świece będą sprzedawane przez kolejne 3 niedziele – 5, 12 i 19 grudnia po każdej Mszy Św.

10. Dzisiaj między godziną 9 a 14 jest możliwość oddania krwi w Strażnicy OSP Bibice. Druhowie Strażacy będą roznosić kalendarze w sobotę i niedzielę 4 i 5 grudnia.

11.W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: • 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła.
• 4 XII – św. Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.
• 4 XII – św. Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i doktor Kościoła, autor kanonów Kościoła Wschodniego.

12. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask!. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fc: Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy