Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 24 października 2021

By 23 października 202130 października, 2021No Comments
TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata.

2. Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie na Msze św. o godz. 18 a następnie różaniec.

3. Grupa Magnalia Dei zaprasza w środę o godz. 19. Młodzież z klas ósmych i pierwszych liceum piątek godz. 17. Spotkanie lektorów w piątek o godz. 19. Orszak Świętych

4. Przyjmujemy na wypominki, czyli modlitwę Kościoła za zmarłych. Za poleconych na wypominki listopadowe modlimy się podczas procesji na cmentarzu oraz odmawiamy modlitwę w dni powszednie listopada. Za zmarłych poleconych na wypominki roczne modlimy się w każdą niedzielę przed wszystkimi Mszami św. W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych wypominanych. Zgodnie z tradycją naszej archidiecezji ofiara na wypominki listopadowe jest dowolna, zaś na roczne ofiara za jednego zmarłego jak na Mszę św. Przy prasie znajdują się specjalnie kartki, które po wypełnieniu prosimy przynieść do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na kartkach z wypominkami rocznymi poza imionami i nazwiskami zmarłych prosimy wpisać godzinę Mszy św., przed którą chcemy, aby modlono się za naszych bliskich.

5. Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. W dzień Wszystkich Świętych Mszę św. będą o godz. 8 i 11 w kościele, a o godz. 14 będzie Msza św. na cmentarzu a następnie procesja z modlitwami za zmarłych. O godz. 18 będziemy odmawiać Różaniec na cmentarzu. 2 listopada będziemy wspominali wszystkich wiernych zmarłych. W Dzień Zaduszny Msze św. będą o godz. 7:9 i 18. Z modlitwami za zmarłych.

6. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

7. Papież św. Jan Paweł II napisał: „Powrót do filozofii jest konieczny także w sferze rozumienia prawd wiary, które dotyczą postępowania wierzących” (Fides et ratio, 98). Chrześcijaństwo jest jedyną religią, która stawia na wiarę i rozum. Zachęca tym samym do uczenia się, poznawania i myślenia. Święty Tomasz z Akwinu podkreśla nawet, że rozum jest ulubionym tworem Bożym. Poszukujemy mądrości nie tylko jako ludzie głęboko myślący, ale także jako ludzie głęboko wierzący w Jezusa Chrystusa. W naszych pytaniach o mądrość i wiarę chciałby nam przez pewien czas towarzyszyć ks. dr hab. Krzysztof Śnieżyński z Archidiecezji Poznańskiej. Ks. Krzysztof wygłosi dla nas dwa odrębne cykle prelekcji: wykłady z filozofii dla nie-filozofów i katechezy dla dorosłych. Wykaz terminów i tematów prelekcji jest dostępny w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii. W niedzielę 31 października ks. Krzysztof odprawi Mszę św. z kazaniem o godz. 16.00, a następnie wygłosi w kościele prelekcję filozoficzną pt. Wykształcenie wymaga mądrości. Czas trwania prelekcji: ok. 45 min. wraz z 5 min. przerwą muzyczną. Serdecznie zapraszamy.

8. Rodzice chorego Julianka z naszej parafii, za którego tak gorliwie się modlimy od kilku tygodni składają serdeczne podziękowania wszystkim Parafianom, którzy licznie wzięli udział w Dniu Dawcy Szpiku w minioną niedzielę i zarejestrowali się do bazy potencjalnych Dawców oraz uczniom klasy piątej (jak również ich rodzicom) i Pani Katarzynie Sierant za poprowadzenie poniedziałkowego różańca w intencji Julianka. Jesteśmy również bardzo wdzięczni tym, którzy oddali krew dla naszego synka jak również zgłosili taką chęć. Dziękujemy za każdą modlitwę i słowa wsparcia! Rodzice Julianka”8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

9. W tym tygodniu patronują nam:
– w czwartek 28 października – święci apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, według tradycji głosili wiarę w Mezopotamii i Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską.

10. Wyrażam wdzięczność za dary do kuchni. Dziękuję za dzisiejszą składka, która będzie przeznaczona na prace wykończeniowe w zapleczu duszpasterskim. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

11., Intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!