Ogłoszenia Duszpasterskie 17 października 2021

By 19 października 2021No Comments
DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.

2. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami. W tym dniu zapraszamy na Różaniec szczególnie dzieci w ramach inicjatywy: Dzieci świata modlą się na Różańcu. Będziemy modlić się za wszystkie dzieci, a szczególnie za Julianka.

3. Grupa Magnalia Dei zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19

4. W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz 73. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski. Ksiądz prymas nie tylko przewodził Kościołowi w Polsce w trudnych czasach, lecz także troszczył się o rodaków rozproszonych po całym świecie. Jest założycielem Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

5. Zakończyły się zapisy na spotkania przygotowujące klasy ósme i pierwsze szkół średnich do sakramentu bierzmowania. Spotkanie młodzieży z klas pierwszych szkół średnich będzie w piątek o godz. 17. Serdecznie zapraszam.

6. W uroczystość Wszystkich Świętych planowana jest na cmentarzu Msza św. o godz. 14 w intencji zmarłych a po niej procesja z modlitwą za zmarłych. 6. Przyjmujemy na wypominki, czyli modlitwę Kościoła za zmarłych. Za poleconych na wypominki listopadowe modlimy się podczas procesji na cmentarzu oraz odmawiamy modlitwę w dni powszednie listopada. Za zmarłych poleconych na wypominki roczne modlimy się w każdą niedzielę przed wszystkimi Mszami św. W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych wypominanych. Zgodnie z tradycją naszej archidiecezji ofiara na wypominki listopadowe jest dowolna, zaś na roczne ofiara za jednego zmarłego jak na Mszę św. Przy prasie znajdują się specjalnie kartki, które po wypełnieniu prosimy przynieść do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na kartkach z wypominkami rocznymi poza imionami i nazwiskami zmarłych prosimy wpisać godzinę Mszy św., przed którą chcemy, aby modlono się za naszych bliskich.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek 18 października – św. Łukasz, ewangelista;
– w środę 20 października – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Akademii Krakowskiej, patron profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich, pomagał potrzebującym;
– w piątek 22 października – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, teolog, filozof, przyjaciel artystów, naukowców, pielgrzym.

9. Wyrażam wdzięczność za dary do kuchni. Dziękuję za dzisiejszą składka, która będzie przeznaczona na prace wykończeniowe w zapleczu duszpasterskim. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

10., Intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy