Ogłoszenia Duszpasterskie 19 września 2021

By 29 września 2021No Comments
DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. Możemy uczyć się odkrywać to na co dzień.

2. Dr Piotr Kardasz – Pedagog, dziennikarz, autor licznych publikacji i filmów przyrodniczych. Naukowiec, podróżnik, odkrywca. Laureat Nagrody Ministra Edukacji i Europejskiej Nagrody Eureka za wybitne osiągnięcia. Dzisiaj o godz. 17 dr Piotr Kardasz wygłosi wykład pt. Strategia 5. Elementów dla podtrzymania zdrowia człowieka. Serdecznie zapraszam.

3. W czwartek wspomnienie św. o. Pio, czciciela Najświętszej Eucharystii i Matki Bożej, niezwykłego charyzmatyka. Tego dnia chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim pochylającym się nad ludźmi chorymi i nie w pełni sprawnymi, działającymi w naszym parafialnym Caritas, udzielającym się w posłudze hospicyjnej.

4. W dzisiejszą niedzielę wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Bibicach przeprowadzą zbiórkę charytatywną, której celem będzie pomoc trzymiesięcznej Milence. Dziewczynka urodziła się w ciężkiej zamartwicy, prawie nie oddychała… Wyniki badań wykazały rozległe zmiany w mózgu. Milenka cały czas potrzebuje intensywnej rehabilitacji, wieloetapowego leczenia i szczegółowych badań . To wspaniałe, że młodzi ludzie-wolontariusze z naszej parafii chcą pomóc małej, bezbronnej istocie. Warto więc wesprzeć ich w tej wielkiej walce o zdrowie i życie małej Milenki

5. Dzieci z klas piątych, które w tym roku nie obchodziły rocznicy pierwszej Komunii św. będą tę uroczystość obchodzić w niedzielę 26 września na Mszy św. godz. 11. Spotkanie Dzieci i rodziców będzie w piątek 24 września o godz. 16:30 a możliwość spowiedzi także w piątek od godz. 17 do godz. 18.

6. Parafia p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bibicach i Sołectwo Bibice zaprasza
na koncert Joanny Słowińskiej oraz chóru Psallite Deo w następną niedzielę 26 września o godz. 12 w naszym kościele. Koncert i warsztaty są realizowane przez Fundację im. Marszałka Marka Nawary w ramach projektu ETNO – warsztaty muzyki i słowa w kontekstach natury.
JOANNA SŁOWIŃSKA to charyzmatyczna pieśniarka i jedna z najbardziej wszechstronnych polskich wokalistek, znana z repertuaru inspirowanego polską i słowiańską muzyką tradycyjną.

7. Młodzież z klas pierwszych szkół średnich i klas ósmych proszę o zapisywanie się na spotkania przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Warunkiem uczestnictwa w spotkaniach jest uczestnictwo w katechezie we wszystkich poprzednich klasach.

8. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 20 września – święci męczennicy Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter, Paweł Chong Hasang (1795-1839) i Towarzysze, pierwsi męczennicy koreańscy;
– we wtorek 21 września – św. Mateusz (†ok. 60), apostoł i ewangelista;
– w czwartek 23 września – św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, stygmatyk, mistyk, czciciel Eucharystii i Matki Bożej.

9. Dziękuję za ofiary, które zostaną przeznaczone na sfinansowanie wykonanych i kontynuowanie prac w zapleczu duszpasterskim. Drodzy, to dzięki waszemu wsparciu i ofiarności możemy kontynuować prace remontowe świątyni, plebanii i jej otoczeniu. Rodzicom klasy 4. im. S. Lema i rodzicom kilkorgu dzieci ze szkoły im S. Wyspiańskiego dziękuję za posprzątanie kościoła i jego ukwiecenie. W każdą niedzielę modlimy się za wszystkich parafian i dobrodziejów. Niech Bóg wynagrodzi wam, drodzy, waszą hojności i otwartość oraz gotowość do pomocy. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

10. Ogłoszeni intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy