Ogłoszenia Duszpasterskie 5 września 2021

By 7 września 2021No Comments
DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

2. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższą środę, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest, jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić?

3. Serdecznie zapraszam na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Mszę Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 18.

4. Spotkanie dzieci z klas 4. Które przystąpią 19.09.2021 r. do pierwszej Komunii św. będzie w piątek 10 i 17 września o godz. 19:30.

5. Beatyfikacja Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego będzie miała miejsce 12 września w Warszawie. Planujemy zorganizować z naszej parafii dwudniową pieszą Pielgrzymkę z BIBIC DO MIECHOWA – POLSKIEJ JEROZOLIMY – 13 i 14 września. Pod zakończeniu etapu poniedziałkowego wrócimy do domu, a we wtorek rozpoczniemy w miejscu gdzie zakończyliśmy dzień wcześniej. Będziemy pielgrzymować w intencji pokoju na świecie i zgody w naszej Ojczyźnie. W intencji naszej parafii i rodzin. Będzie to także dziękczynne pielgrzymowanie za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia. Zapraszam chętnych do zapisywania się, ale też prosimy wraz z p. prof. Krzysztofem Gurbą- pomysłodawcą pielgrzymki do pomocy w organizacji naszego pielgrzymowania.

7. Ochotnicza straż pożarna w Bibicach zaprasza na kolejną akcje krwiodawstwa 5 września niedziela od godz. 9.00 do 14.00. w remizie. Wszystko w reżimie sanitarnym. Prosimy o zabranie dowodu osobistego oraz maseczki. Dzień przed oddaniem krwi nie można spożywać alkoholu.

8. Pan Sołtys zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się dzisiaj w Domu Ludowym Rynek 2 o godz. 17;10.

9. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. W lipcu rozprowadzono żywność za 45454,65 zł. Dziękuję za przywożenie żywności. Zbiórka Caritas dla mieszkańców Bibic poszkodowanych w ostatniej powodzi wyniosła 3700 zł. do puszek, 500 zł. na konto, parafia przekazała 2000 zł. W sumie powodzianom Caritas naszej parafii przekazał 6200 zł. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać. Decyzją abp M. Jędraszewskiego dzisiaj jest organizowana zbiórka dla poszkodowanych w Afganistanie. Nowożeńcom dziękuję za kwiaty do kościoła.

13. Ogłoszeni intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy