Ogłoszenia Duszpasterskie 4 lipca 2021

By 6 lipca 2021No Comments
CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy znaleźć czas. Teraz możemy go zaplanować, by spotkać Jezusa, który jest naszym bratem podobnym do nas we wszystkim prócz grzechu. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości.

2. W lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna poniedziałek od 7:30-8, środa i piątek: 18;45-19:30. Sobota od 9 do 10.

3. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy uroczystość odpustową, swoiste imieniny parafii. Bardzo dziękuję wszystkim, za troskę, o godne przygotowanie i przeżycie tej uroczystości. Bóg zapłać ks. biskupowi Antoniemu Długoszowi za przewodniczenie naszej modlitwie i spotkaniu rodzinnemu. Dziękuję chórowi. Dziękuję p. Organiście, p. Kościelnemu, p. Sławomirowi, – który kończy praktykę w naszej parafii. Straży Pożarnej, ministrantom, lektorom, paniom niosącym feretrony, mężczyznom niosącym baldachim, paniom trudzącym się w kuchni, dziękuję za ofiarowane kwiaty do przystrojenia kościoła i wokół kościoła. Dziękuję za pracę i pomoc w kuchni. Bóg za prace porządkowe w kościele i wokół naszej świątyni i plebanii. Ci ludzie wraz z Parafialnym Zespołem Caritas zajmują się codziennie przywożeniem żywności. W maju rozprowadziliśmy żywność o wartości maj: 40817, 44zł. Niech Matka Boża Nieustającej Pomocy wyprosi potrzebne łaski w codziennym życiu.

4. Wspólnota I Prądnicka zaprasza wszystkich chętnych do udziału w 41 Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach od 6 do 11 sierpnia. Pielgrzymować będziemy z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych. Główną formą noclegów będą namioty, dlatego prosimy mieć to na uwadze. Koszt pielgrzymki to 100 zł od osoby oraz 50 zł od dzieci i młodzież szkoły podstawowej. Zapisy od 1 do 5 sierpnia w godzinach do 15.00 do 18.00 w parafii św. Jana Chrzciciela w Krakowie. Szczegółowe informacje na stronie pielgrzymki.

4. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, patronka dzieł misyjnych w Polsce, założycielka pisma „Echo z Afryki”, animującego ruchy misyjne;
– w czwartek 8 lipca – św. Jan z Dukli (ok. 1414-1484), prezbiter, gorliwy duszpasterz i teolog.

5. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Dziękuję za kwiaty do kościoła i ich ułożenie. Dzisiaj po Mszach św. jest możliwość wsparcia mieszkańców w Nowej Białej, którzy w pożarze stracili dobytek swojego. Ogłoszeni intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl

Szczęść Boże !