Ogłoszenia Duszpasterskie 13 czerwca 2021

By 19 czerwca 2021No Comments
JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Słowo Boże, które słyszymy w liturgii słowa, czasami może wydawać się nam jak drobne ziarno gorczycy, lecz jeśli padnie na podatny grunt naszego serca, wyrośnie z niego zaskakujący nas krzew, który da schronienie wielu. Nie odrzucajmy nigdy poruszeń serca, których źródłem jest słowo samego Boga. Niech pomaga nam nie tylko w głębszym przeżywaniu Eucharystii, lecz także uwrażliwia na natchnienia Ducha Świętego w codzienności.

2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy o godz. 18. To już prawie połowa miesiąca, więc zapytam siebie, czy uczestniczę w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, czy modlę się Koronką do miłosierdzia Bożego czy korzystam z sakramentu pojednania. W zabieganym świecie nie można zgubić tego, co najistotniejsze – spraw duszy.

3. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

4. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła + Rozalia Starosta. Pogrzeb będzie w środę o godz. 15. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

5. Wspólny grill dla Służby Liturgicznej i Grupy Apostolskiej i Młodzieży, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania będzie w niedzielę o godz. 18. Proszę rodziców o pomoc w przygotowaniu.

6. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 14 czerwca – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup, męczennik w obozie w Dachau;
– w czwartek 17 czerwca – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, założyciel albertynów i albertynek, wzór troski o ubogich.

7. Dziękuję Druhom Strażakom za dezynfekowanie naszego kościoła. Dziękuję za Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. W następną trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na prace przy zapleczu duszpasterskim w naszej parafii.

8. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy