Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 6 czerwca 2021

By 8 czerwca 2021No Comments
DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

2. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r. Przed kościołem możemy złożyć ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

3. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18 nabożeństwo czerwcowe z procesją. Zakończenie oktawy Bożego Ciała będzie w czwartek. Będzie także poświęcenie ziół i kwiatów, a po procesji błogosławienie dzieci.

4. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza Święta o godz. 18 Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17 do 18 Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

5. Dzieci z klas czwartych będą przeżywać rocznicę pierwszej Komunii św. w niedzielę na Mszy św. o godz. 11. Spowiedź św. dla dzieci będzie w piątek o godz. 17-18.

6. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy wszystkich pielęgnujących nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca.

7. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: grupom przygotowującym ołtarze, dzieciom pierwszokomunijnym, liturgicznej służbie ołtarza, panom: Kościelnemu, Organiście, Szafarzom, niosącym feretrony, baldachim, dzieciom niesypiącym kwiaty i dzwoniącym, a przede wszystkim wam, drodzy, za przystrojone domy i mieszkania, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.

8. UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ W BIBICACH KU CZCI NASZEJ PATRONKI MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ W NIEDZIELĘ 27 CZERWCA. HOMILIĘ NA WSZYSTKICH MSZACH ŚWIĘTYCH I UROCZYSTOŚCI BĘDZIE PRZEWODNICZYŁ KS. BP ANTONI DŁUGOSZ. PO MSZY ŚW. O GODZ. 11 ZAPRASZAM PARAFIAN I GOŚCI NA SPOTKANIE, KTÓRE POPROWADZI KS. BP ANTONI DŁUGOSZ.

9. W tym tygodniu patronuje nam:
– we wtorek 8 czerwca – św. Jadwiga Królowa (1374-1399), oddana narodowi polskiemu i litewskiemu.

11. Dziękuję Druhom Strażakom a dezynfekowanie naszego kościoła i troskę bezpieczeństwo w czasie procesji Bożego Ciała. Młodzieży bierzmowanej dziękuję za porządkowanie cmentarza i wokół cmentarza. Dziękuję za Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

13. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy