Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 30 V 2021

By 1 czerwca 2021No Comments
NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.

2. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8: 11 i 16. Składka będzie przeznaczona na budownictwo sakralne w archidiecezji. Po Mszy Świętej celebrowanej o godz. 11 – wyruszy procesja (eucharystyczna) do czterech ołtarzy. Trasa procesji Bożego Ciała będzie następująca: ul. Spacerowa, Bławatkowa, Kościuszki, Kościelna. Do udziału w procesji zapraszam wszystkich Parafian. Zapraszam do niesienia feretronów, chorągwi i baldachimu. O dopilnowanie porządku i bezpieczeństwa wiernych w czasie procesji prosimy naszych strażaków. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18.

3. Akcja krwiodawstwa w niedzielę 06.06.2021r w remizie OSP Bibice w godzinach od 9.00 do 14.00. Oraz rozesłanie informacji newsletter’em odnośnie głosowania budżetu obywatelskiego. Myślę że możemy podać informację o głosowaniu on- line oraz możliwości wersji papierowej druki będzie można pobrać z Kościoła i oddać głos w czwartek Boże Ciało i niedzielę czyli 03 i 06 czerwca po mszach św. karty do głosowania można zostawiać w bibliotece oraz wrzucać do skrzynki pocztowej OSP Bibice.

4. Dziękuję rodzicom młodzieży bierzmowanej i parafianom za uporządkowanie wokół kościoła i plebanii. Dziękuję za dar ołtarza. Spotkanie młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania ( porządkowanie grobów) będzie w sobotę o godz. 10.

5. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Państwu Dudek i państwu Raszewskim dziękuję za kwiaty posadzone wokół kościoła. Dziękuję za wykoszenie trawy, obcięcie bukszpanu. Ogłoszeni intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl