Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszeia Duszpasterskie 23 maja 2021

By 25 maja 2021No Comments
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie (por. Ga 5,22-23), z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.

2. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach z racji ukrytego wspomnienia Maryi Wspomożycielki Wiernych. O godz. 18 odprawimy uroczystą Mszę Świętą i zakończymy ją procesją maryjną z figurą Matki Bożej Wspomożycielki.

3. CZUWANIE MODLITEWNE MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA BĘDZIE W PONIEDZIAŁEK I WTOREK O GODZ. 19:30. PROSZĘ RODZICÓW O PRZYPOMNIENIE MŁODZIEŻY.

4. W środę na Mszy św. o godz. 18 abp Marek Jędraszewski udzieli młodzieży z klas pierwszych szkoły średniej sakramentu bierzmowania Po zakończonym kilkumiesięcznym kursie lektorskim ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski na zakończenie Mszy św. w najbliższą środę udzieli błogosławieństwa do pełnienia funkcji ministranta Słowa Bożego dziewięciu kandydatom. Otoczmy ich swoim wsparciem modlitewnym. Możliwość spowiedzi św. dla młodzieży, świadków oraz rodzin będzie w poniedziałek od godz. 16 do 17:30. Czuwanie modlitewne młodzieży przygotowującej się do bierzmowania będzie w poniedziałek i wtorek o godz. 19:30.

5. W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Na Mszy Świętej o godz.… w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie. Mszę zakończy szczególne błogosławieństwo dla matek.

6. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.

7. Sołectwo Bibice i Biblioteka w Zielonkach zapraszają na Rynek w Bibicach do obejrzenia plenerowej wystawy „Polski Gen Wolności”. 150 lat historii zmagań o niepodległość Polski w latach 1768 – 1918 można prześledzić na uporządkowanych chronologicznie planszach począwszy od Konfederacji Barskiej a na I wojnie światowej kończąc. Kluczowe wydarzenia historyczne i najważniejsze zjawiska kulturalne. Na ciekawą lekcję historii w plenerze zapraszamy codziennie do końca czerwca.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Krystyna Pęgiel. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

10. W tym tygodniu patronują nam:
– w środę 26 maja – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, wychowawca młodzieży, opiekun ludzi chorych, założyciel wspólnoty duchownych, zwanych oratorianami, w Polsce – filipinami;
– w sobotę 29 maja – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), dziewica, wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwane urszulankami szarymi.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Dziękuję za ofiary złożone na prace wykończeniowe zaplecza duszpasterskiego parafii. Dziękuję za wszelką pomoc i życzliwość. Bóg zapłać.

12. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!