Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 16 maja 2021

By 16 maja 2021No Comments
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

2. Przez cały maj codzienni po Mszy św o godz. 18, a dzisiaj po Mszy o godz. 16.

3. Wczoraj wczoraj i dzisiaj grupa dzieci przystąpiła po raz pierwszy do Komunii Świętej. Życzymy im z całego serca, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i najbliższych pomagało im wzrastać w wierze. W Białym Tygodniu dzieci wraz z rodzicami i bliskimi zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo maryjne o godz. 18 następującym porządku: Poniedziałek- kl. III A; wtorek; kl. III B; środa kl. III C; czwartek kl. III D; piątek kl. III E. Dzieci komunijne zachęcam, by na Mszę św. białego tygodnia przyniosły do kościoła prezenty, które otrzymały z okazji uroczystości: np. Biblię, Pismo Święte, obrazy Pana Jezusa i świętych itp. Po Mszy św. zostaną poświęcone. Rodzicom dzieci komunijnych dziękuję za ofiarowanie kielicha i pateny, jako dar ołtarza oraz za przystrojenie kościoła. Jestem zbudowany drodzy Rodzice Waszym zaangażowaniem w przygotowanie kościoła i terenu wokół kościoła. Bóg zapłać. Dziękuję także Ks. Michałowi za pomoc w prowadzeniu uroczystości komunijnej. Bóg zapłać.

4. Spotkanie młodzieży z klas pierwszych szkół średnich przygotowującej się do sakramentu bierzmowania będzie we wtorek w czwartek i piątek o godz. 19:30. Młodzież wraz z p. Katechetą posprzątała jeden z przystanków. W planie jest uporządkowanie jeszcze jednego oraz groby może nieco zapomniane na cmentarzu oraz plac przed kościołem.

5. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcam do szczególnej modlitwy w intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

6. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek od godz. 18:45 do 19:30.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Dziękuję za ofiary złożone na prace wykończeniowe zaplecza duszpasterskiego parafii. Dziękuję za wszelką pomoc i życzliwość. Bóg zapłać.

9. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!