Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 2 maja 2021

By 3 maja 2021No Comments
PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

2. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia po Mszy św. o godz. 18 zapraszam na nabożeństwo majowe, a w niedzielę i święta po Mszy św. o godz. 16. Zachęcam także do wspólnego w domach i przy kapliczkach śpiewania Litanii Loretańskiej do NMP.

3. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział, że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze w kościele o godz. 8; 11; i 16.

4. RODZICÓW MŁODZIEŻY Z KLAS PIERWSZYCH SZKOŁY ŚREDNIEJ przygotowującej się do sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkanie organizacyjne w ŚRODĘ 5 MAJA O GODZ. 19: 30. Spotkanie odbędzie się w kościele. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania zapraszam do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. Klasy pierwsze szkół średnich zapraszam na spotkanie w piątek o godz. 19 w kościele, a klasy siódme i ósme proszę, by uczestniczyły w spotkaniu on-line.

5. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek piątek miesiąca. Proszę o poprowadzenie adoracji od godz. 17 do 18. Odwiedziny chorych w domach z Panem Jezusem, będą w piątek od godz. 9. Zachęcam również do zgłaszania chorych i starszych, którzy przebywają w naszych domach i nie mogą już sami dotrzeć do kościoła, a pragną skorzystać z sakramentu pojednania i przyjąć Komunię św. Od godz. 16.00 spowiedź i o godz. 18.00 Msza, św. i nabożeństwo majowe.

6. Próby przed Pierwszą Komunią Św. odbędą się w następujących terminach:

4.05 (wtorek) 19.00 – klasa 3a i 3b
6.05 (czwartek) 17.00 – klasa 3c
6.05 (czwartek) 19.00 – klasa 3d i 3e
10.05 (poniedziałek) 17.00 – klasa 3a
10.05 (poniedziałek) 19.00 – klasa 3b
11.05 (wtorek) 17.00 –klasa 3c
11.05 (wtorek) 19.00 – klasa 3d
12.05 (środa) 17.00 – klasa 3e
Bardzo proszę, aby dzieci powtórzyły i utrwaliły sobie formułę spowiedzi oraz pięć warunków dobrej spowiedzi.

7. Pierwsza Komunia w naszej parafii odbędzie będzie 15 i 16 maja. W sobotę 15 maja na Mszy św. o godz. 10: 11: 30 i 13. W niedzielę 16 maja na Mszy św. o godz. 11 i 12:30. Planowany jest także termin wrześniowy.

8. Spotkanie kandydatów na ministrantów będzie w sobotę o godz. 9. Proszę, by z chłopakami przybył jeden z rodziców ( będzie próba obrzędu przyjęcia na ministrantów).

9. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski, główna patronka Polski;
– we wtorek 4 maja – św. Florian (ok. 250-ok. 304), żołnierz, męczennik, patron strażaków;
– w czwartek 6 maja – święci apostołowie Filip (†I w.) i Jakub (†62);
– w sobotę 8 maja – św. Stanisław (między 1034 a 1040-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.

10. Dziękuję za kwiaty do kościoła i ich ułożenie. Druhom OSP bibice dziękuję za dezynfekowanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

11. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!